Kategoriler
Genel

Lekeye İyi Gelir..

Yaşlılık lekeleri ne vakit başlar? Nasıl geçer? Doğal öneriler…
Yaşlılık lekeleri derinin üst evresinde kahverengi, bronz ve kara pigment lipofuzsin birikimleridir. Açık tenli şahıslarda daha dikkat çekicidir ve aşağı yukarı olarak boyutları 0,2-2,0 santimetre arasında yer alır. Yaşın ilerlemesi ve tetikleyici nedenlerle artış gösteren bu lekelerin getirdiği ciltteki estetik kayıplar, bireylerin sosyal yaşamını olumsuz etkileyen nedenlerden biridir. Peki yaşlılık lekeleri ne vakit başlar, nasıl geçer? Yaşlılık lekeleri ne vakit başlar? Nasıl geçer? Doğal öneriler…

 

Yaşlılık lekeleri 45-50 yaşlarında cilt üstünde görülmeye başlar. Fakat birtakım hallerde 30’lu yaşlarda da oluşabilmektedir. Yaşlılık lekelerinin en dikkat çekici nedenleri güneşe aşırı maruz kalınması neticesi meydana gelen lekelerdir. Uzun vakit güneşlenen şahıslarda vakitgelen olarak görülen işaretlerdir. Genellikle el, burun ve etrafında daha sık karşılaşılır. Zararsızıdırlar, fakat birtakım insanlar için bu manzara son derece rahatsız edicidir.

Yaşlılık lekeleri bedenin çok melanin üretmesinin bir neticesidur. Melanin cilde rengini veren pigmenttir. Cilt güneşe maruz kaldığında vücut, cildi güneşin ultraviyole (UV) ışınlarından güvenliğini sağlamak için ekstra melanin üretir. Melanin üretildikçe cilt koyulaşmaya ve aşırı melaninin toplanarak yaşlılık lekelerinin meydana gelmesine neden olur. Peki yaşlılık lekeleri nasıl geçer? Doğal öneriler nelerdir? İşte yaşlılık lekelerini gideren bitkisel uygulamalar… YAŞLILIK LEKELERİNİ GİDERİCİ DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ

 

SİRKE-LİMON

 

NASIL HAZIRLANIR?

 

Bir tatlı kaşığı sirke ve 1 tatlı kaşığı limonu bir bardağın içerisinde karıştırın ve karışımı 5 dakika bekletin. Sonrasında yaşlılık lekelerinin üstüne bir pamukla sürün. Bir ay vakitsince haftada 3 kez uygulayarak lekelerin açılmasını sağlayın.

 

SOĞAN-ELMA SİRKESİ

 

NASIL HAZIRLANIR?

 

Bir adet soğanı rendeleyin ve suyunu sıkın. Eşit miktarda elma sirkesi ile karıştırarak pamukla lekelerin üstüne uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir