Kategoriler
Genel

LİDER BAHÇELİ

MHP Lideri Bahçeli: Kılıçdaroğlu’na bir iyi bir de kö’tü haberim var…
MHP Lideri Bahçeli, ‘Sayın Kılıçdaroğlu, sana bir iyi, bir de kö’tü haberim var: K’ötüden başlayayım, hevesin kursağında kalacak. İyi habere gelince, inanıyorum ki, Rusya ile Ukrayna arasında kalıcı nitelikli çözüm ve barış iklimi eninde sonucunda tezahür edecek. Taşeronluğunu yaptığın çıkarcı dostlarına söyle, Türkiye’nin önünü hiç kimse kese’meyecek.’ dedi.

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretinin, yaşanan ib’retlik sahneleri, oluşturulan ilkesiz açıklamaları, yaygınlaşan i’tibarsız tavırları deşifre etmesinin yanı sıra böl’ücülüğün CHP bünyesine nasıl tutunduğunu belgelediğini, resmettiğini ve teyit ettiğini belirtti.

“Kılıçdaroğlu, düzenlenen toplantıya katılanlara hitaben gerçekleştirdiği konuşmasının bir yerinde, ‘Bana her şeyi açık açık sorabilirsiniz’ diyerek sözde demokrat bir imaj vermeye, gerçeklerle bağdaşmayan her fikire açık bir profil çizmeye heveslenmiştir.” ifadesini kullanan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Tarihsel kökü Diyarbakır’da kurulan Akkoyunlular’a dayanan bir yurt evladı olarak Kılıçdaroğlu’na benim de sorularım bulunmaktadır ve cevabını alabilmek en natural hakkımdır. Sayın Kılıçdaroğlu, madem bu kadar geniş gönüllü ve hazır cevapsın, o vakit hodri meydan. P’KK, 1978 senesinde Diyarbakır’ın Lice ilçesinin Fis köyünde birinci sözde kongresinde, Marksist-Leninist çizgide büyük Kür’distan’ın kurulmasını amaç olarak belirlemişti. Sayın Kılıçdaroğlu, dört parçalı büyük Kür’distan’ın kurulmasından yana mısın değil misin? Açıkla. Ter’örist Demirtaş’ın annesini ziyaret etmeyi düşünüyorsan, anında arkasından Şanlıurfa’ya geçip İmralı canisi Abdullah Öcalan’ın ailesini de ziyaret edip onlarla özlem gidermeyi planlıyor musun? Cevabı uzun uzun vermene lüzum yok. Evet ya da hayır demeni yeterli kabul edeceğim.

Sayın Kılıçdaroğlu, son sorum şudur, 28 Şubat 2022’de yuvarlak masa çevresinde buluştuğun zil’let ortaklarına bağımsız büyük Kür’distan’a taraftar olup olmadıklarını sorup onların gerçek niyetini, kafalarının içersinde gizli duran kanaatlerini öğrenmeyi aklından geçiriyor musun? Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti, Türkiye’nin öncülüğünde Antalya Diplomasi Forumu’nda bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı ile Ukrayna Dışişleri Bakanı’nın at’eşkes ve barış arayışını kundaklama girişimidir ve dış bağlantılı siyasi bir ope’rasyondur.”

– “TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ HİÇ KİMSE KESE’MEYECEK”
Türkiye’nin tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yapıyorken, Kılıçdaroğlu’nu dürte dürte harekete geçirip fit’ne görevine sevk edenlerin hem küresel husumetin hem de çevresel çatışmaların devamını projelendiren odaklar olduğunu ifade eden Bahçeli, “Sayın Kılıçdaroğlu, sana bir iyi bir de kö’tü haberim var. Kö’tüden başlayayım, hevesin kursağında kalacak. İyi habere gelince, inanıyorum ki Rusya ile Ukrayna arasında kalıcı nitelikli çözüm ve barış iklimi eninde sonucunda tezahür edecek. Taşeronluğunu yaptığın çıkarcı dostlarına söyle, Türkiye’nin önünü hiç kimse kese’meyecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir