Kategoriler
Genel

LİMON SARIMSAK

Limon sarımsak kürü nasıl kullanılır? Sarımsak ve limonu karıştırıp Yemenin faydaları
Limon ve sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor. İki gıda bir araya gelince deva dağıtıyor…

En çok tercih edilen natural tedavi tekniklerinin arasında bitki kürleri gelir. Birçok kür gibi limon sarımsak kürü faydaları da saymakla bitmez. Düzenli kullanıldığında etkileri gözle görülür olan kalp ve damar hastalıklarının düşmanıdır.

Sarımsak ve limonu karışımı
Yapılan bir çalışmada limonun kanserli hücreleri öldürerek kemoterapi tedavisinden 10000 kat daha kuv’vetli bulunduğu anlaşılmıştır. Suyundan limonata oluşturulan ve manav tezgahlarına renk katan limonun çoğu kullanım kısmı vardır. İçeriğinde tespit edilen faktör maddeler ile kanser tedavisinde kullanılabilecek en iyi teknik bulunduğu belirtilmiştir.

Laboratuvarlarda oluşturulan tetkiklerde limon ekstresinin 12 değişik ka’nser tarzına yok ettiği anlaşılmıştır. Kolon, göğüs, prostat, akciğer ve pankreas kanserleri şunlar arasındadır. Anti depresan tesire sahiptir.

Sarımsak ve limonu karıştırıp Yemenin faydaları
*Limon suyu ve sarımsak karıştırılarak hazırlanan içeceğin, bedende tespit edilen damar sertliği, damar yağlanması, damar tıkanıklığı ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Limon 12 değişik tipte kötü huylu hücreleri yok ediyor.

*Limonun kabuklarında tespit edilen “dlimonene” adlı maddenin cilt sağlığı ve korunmasında mühim bulunduğu belirlenmiştir. Limon kabuğunun sinir sistemi üstünde de olumlu yönde faydasının bulunduğu, bakterileri öldürerek kalbim daha rahat çalışmasını sağladığı ispatlanmıştır.


*Limon ortamında tespit edilen polifenollerin kadınlarda ortaya gelen kanser tehlikesini de düşürdüğü de belirlenmiştir. Bakteri enfeksiyonları ve mantarlara karşı antimikrobiyal spektrum vazifesini üstlendiği aynı vakitte kurt ve parazitlere karşı da etkili bulunduğu bilinmektedir. Yüksek tansiyona karşı etkilidir. Sinir bozukluklarına iyi gelen stresle sav’aşan antidepresan etkileri de bulunmaktadır.

*Limon suyu ve sarımsağın karışımından elde edilen meşrubat bedendeki damar sertliği, damar yağlanması, damar tıkanıklığı ve tansiyon gibi sorunlara kalıcı olarak ortadan kaldırmaktır. Ülkemizde de birtakım doktorların bu tekniği hastalarına önerdiği bilinmektedir.

Limon sarımsak kürü
Malzemeler

2 litre sıkılmış limon suyu
40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (organik sarımsak)
Işık almayan koyu renkli ve kapaklı bir cam kavanoz
Limon sarımsak kürü nasıl yapılır?
2 litrelik kavanoz içerisine limon suyunu boşalttıktan sonra soyulmuş ve ezilmiş 40 diş sarımsağı ekleyin. Kavanozun kapağını sıkı bir şekilde kapatarak 25 gün süresince serin bir yerde bekletin.

Gün ortamında kavanozu birkaç kez çalkalayın. 25 gün sonucunda sarımsaklar limon suyunun ortamında eriyecektir. Bu karışımdan her gün sabah kahvaltıdan yarım saat evvel derli toplu olarak aynı saatte yarım çay bardağı tüketin. Karışım içerisine şeker, tuz, tatlandırıcı gibi diğer bir madde mafsaleyin.

Karışımı hazırlarken dondurulmuş limon kullanın:

Rendelenmiş limon suyunda sıkılmış. Limona oranla 5 ile 10 kat daha çok C vitamini vardır. Limonları yıkayarak buzdolabınızın derin dondurucu kısmında bekleterek donmasını sağlayın. Sonrasında limonların tamamını rendeleyin.

Hazırlanan karışımın ispatlanmış faydaları:
Damar iltihaplarını tedavi ederek tıkanan damarları açmaktadır. Damar sertlikleri ve hipertansiyonu önlemektedir.
Kolesterol ve lipidi civarını düşürmekte, metabolizmayı hızlandırarak zararlı yağların yakılmasını sağlayarak kilo vermenizi sağlamaktadır. Vücuttaki şeker oranını dengeler pankreasın yenilenmesini sağlar.
Böbrek ve safra taşlarını eritir. Vücuttaki şişkinliği yok ederek dokularda ödem oluşmasını engeller.
Mide ve onikiparmak bağırsağı tedavisinde kullanılır.
Romatizmal iltihaplara önler. Ağrıları dindirir. Kireçlenmeyi engel olarak mafsal yüzeylerinin yenilenmesini sağlar.
Beyin hücreleri ve bedende tespit edilen bütün sinir sistemini yeniler, felç ve inme tehlikesini azaltır.
Vücutta bağışıklık sistemini düzenleyerek damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini önlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir