Kategoriler
Genel

LİMON TUZ

Uyurken yanı başınıza limonu bölüp amacıylae tuz koyun! Böylesi yok…
Dilimlediğiniz limonları, komodin üstüne koyarak, uykuya dalabilirsiniz. Peki, uyur iken yanınıza limon koymanın ne gibi faydaları olabilir? İşte cevaplar… Bütün yapmanız gereken şey; bir limonu alıp, onu dörde bölmek ve amacıylae tuz serpmek…

1- Ge’rginliğinizi alır Ge’rilim çoğu insanın genel pro’blemi… Yatakta dönüp durmanıza yol açan ge’rilim ve an’ksiyete gibi haller uyumanızı güçleştirir. Komodin üzerindeki limon ise sizi sakinleştirir. Araştırmalara göre; narenciye kokusu bireyin beyin dalgalarını ve hislerini rahatlatıyor.

– 2- odaklanmanızı artırır Yatmadan evvel namacıyla odaklanmanız gerekliliğini soruyor olabilirsiniz. Ama şayet beyni daimi meşgul olan ve uykusuzluk problemi olan bir kişiyseniz psi’zkologlar olumlu şeylere odaklanmanız gerekliliğini söylüyor. Odaklanmak amacıyla ise limon kokusu birebir…


3- daha iyi soluk alırsınız Uyumaya çalıştığınızda bir de burnunuz tıkanıyorsa Antioksidan ve antibakteriyel olan limonun burun deliklerinizden içeri girmesine izin verin.

4- böcekleri uzaklaştırır Sivrisineğin kulağınızın çevresinde dolaşmasından ya da gece boyu sinekler yönünden ısırılmaktan bıktıysanız bu haber tam da size göre… Limon, sivrisineklerin sevmediği bir şey. Hem de limon her tür böceği ö’ldürür. Bu dilimler onları başka odanın arkasında tutar.

5- sabahleyin enerjinizin artmasını ve pozitif olmanızı sağlar Sabahleyin erkenden uyanmak, çoğu insanın çok zorlandığı bir şey. Fakat komodin üzerindeki bu dilimler uyanma sürecinizi daha az ac’ılı bir duruma getirecek. Limon kokusu beyninizin serotonin seviyelerini artırır.

6- Havanın niteliğini artırır Limon yalnızca etrafın güzel kokmasını sağlamıyor aynı vakitte havayı arındırıyor. Çok güçlüdür, hem de bir odadan boya kokusunu çok çabuk çıkarmak amacıyla limon kullanabilirsiniz.

7- K’an basıncını düşürür Limon aRoması k’an basıncını düşürür. Pek çok insanın k’an basıncının yüksek olduğunu düşünecek olursak, limonun insanlar amacıyla kullanımı kolay bir meyve olduğunu kavramak z’or olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir