Kategoriler
Genel

LÜTFEN BUNU YAPIN

İslam Memiş altın ve dolar konusu ile alakalı son kez uyardı: Lütfen bunu yapın
Altın ve Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş, dolar ve altın yatırımcılarına sansasyonel uyarılarda bulundu. Memiş, “Sistem çöktüğü amacıyla de insanların elinden varlıklarını alıyorlar. Lütfen varlıklarınıza sahip çıkın” dedi.


Altın, dolar ve kripto paralar amacıyla değerlendirmelerde tespit edilen Finans Eksperi İslam Memiş, “Bu hafta çok büyük bir bir ope’rasyonun amacıyladeyiz” diyerek yatırımcıları panik yapmamaları konusu ile alakalı uyardı. ABD Merkez Bankası Fed’in şuurlu bir şekilde ‘silkeleme ope’rasyonu’ yaptığını iddia eden İslam Memiş dolar/TL kuru ve gram altın fiyatı amacıyla ‘makas aralığı’na ilgi çekti. Memiş, ekrandaki rakamların serbest piyasada görülemeyeceğini dile getirdi.

Altın ve dolar yatırımcıları piyasalara dair son gelişmeleri araştırırken Altın ve Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş’ten ilgi çeken bir yorum geldi. Youtube kanalında piyasalarda yaşanabilecek ilerlemelere dair değerlendirme yapan İslam Memiş ABD Merkez Bankası Fed yönünden silkeleme operasyonu yapıldığını iddia etti.

“Başka deva kalmadı”
İşte İslam Memiş’in piyasalara dair değerlendirmelerinden öne çıkan satırbaşları:

“Hiç kimsenin beklemediği bir anda Amerikan Merkez Bankası Fed ciddi bir silkeleme ope’rasyonu yaptı. Bu ope’rasyonla beraber bütün varlıklarda sert çöküş yaşandı. Bu süreçte dolar dizininin 104 düzeyinin üstüne süratli bir şekilde çıktığını gözlemliyoruz. Yani dolar uluslararası piyasalarda değer kazanma sürecine devam ediyor. Bu hafta Fed üyeleri ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları oldu. Faiz artırım süreci ile alakalı pozitif ve şahin tonda oluşturulan açıklamalar diğer riskli varlıklarda satışlara namacıyla oldu. Genellikle küresel borsalarda sert düşüşler gördük. Yüksek enflasyon karşısında merkez bankalarının denetimli bir şekilde piyasaları manipüle etmesi bilhassa resesyon ris’ki ile küresel piyasaların karşı karşıya gelmesi, merkez bankalarının faiz artırmaktan diğer devasinin kalmaması da ileriki aylar amacıyla çok da yönetilebilir bir dünya ekonomisi olmadığını bize göstermiş oluyor.”

“Makas aralığı 3 lira”
“Yatırımcılar bu süreçte soğukkanlı bir şekilde panik yapmadan kalmalılar. Bu hafta yaşanan sert çöküşten sonra kripto paralarda haftanın son prosedür gününde toparlanma görülüyor. Esasında her ne kadar düşük bir rakam varsa bu pazara giren yatırımcı sayısında ciddi bir artış bulunduğunu gözlemliyoruz” ifadelerini kullanan İslam Memiş, dolar kurunda serbest piyasa, bankalar ve ekran arasında 3 liralık makas aralığı bulunduğunu belirterek, “Makas Aralıklarına ilgi edin. Ne alırken ne satarken bu makas Aralıklarını göz önünde bulundurmayan yatırımcı hatalı hamleler yapabilir” dedi.

“Lütfen varlıklarınıza sahip çıkın”
Altının ons aralığı amacıyla 1830-1930 doları işaret eden İslam Memiş, “Bu bant aralığında kalmaya devam ediyor. 1830 dolar oranı dün kırıldı. Ons altında düşüşlerin devam etmesi amacıyla en az iki gün üst üste bu seviyenin altında kapanış gerçekleştirmesi lazım. 900 liranın altına sarkmayan bir gram altın var. Gram altının kurtarıcısı dolar kuru oldu. Dolar yüksek bulunduğu amacıyla gram doğrultusunda düşüşler görmedik. Ekranlarda 906 lira görseniz de şu anda Kapalıçarşı piyasasında gram altın 925 lira. Yani 906 liraya gram altın piyasada yok. O yüzden alım satım arasındaki yanılgıyı rafa kaldırıp buna alışmanız gerekiyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Dolardaki değer artışının sene sonuna kadar devam edeceğini ön görü ediyoruz. Doların karşısındaki bütün yatırım araçları şu anda ezme politikası ile insanların varlıklarını çalıyorlar” diyen İslam Memiş şunları dile getirdi:

“Çok büyük bir ope’rasyonun içerisindeyiz bu hafta. O yüzden tuzaklara karşı duruşunuzu bozmayın. Dünyada artan bir enflasyon var. Merkez bankaları köşeye sıkıştı. Küresel finans sistemi çöktü. Sistem çöktüğü amacıyla de insanların elinden varlıklarını alıyorlar. Lütfen varlıklarınıza sahip çıkın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir