Kategoriler
Genel

MAAŞ ALIYORMU

Suriyeliler Türkiye’den maaş alıyor mu? Canlı yayında net yanıt
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Suriyelilerin Türkiye’den yardım aldığı iddialarına yanıt verdi. Çataklı, ‘Hiç kimseye maaş vermiyoruz. Kimseye TOKİ’den ev vermiyoruz. Kimse ayrıcalıklı olarak sağlık kuruluşlarından yararlanmıyor.’ diye konuştu.

TVNET kanalına misafir olarak gündeme dair ilgi çeken açıklamalarda bulundu.

“BİN 200 LİRA VERİLDİĞİ İDDİASI YALAN”
Çataklı, Suriyelilerin Türkiye’den yardım aldığına yönelik iddialarla alakalı “Avrupa Birliği şahıs başı 155 lira veriyor. Bin 200 lira verildiği iddiası yalan, yok öyle bir şey. 4 şahıslik bir aileye verdiği para 620 lira. Dolayısıyla Kızılay Kart üzerinden gereksinim sahibi Suriyelilere aktarılan bir kaynak var.” dedi.

 

“TOKİ’DEN EV VERMİYORUZ”
Çataklı sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Hiç kimseye maaş vermiyoruz. Kimseye TOKİ’den ev vermiyoruz. Kimse ayrıcalıklı olarak sağlık kuruluşlarından yararlanmıyor. Bakanlığın bir öncelik sırası var. Bunun dışında kimsenin hastanelerden öncelikli olarak faydalanması olası değil.”

ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİ SAYISI
Türkiye’deki Suriyelilerin sayısına dair konuşan Çataklı, “3 Milyon 700 bin Suriyeli var ülkemizde. Türkiye’nin yüklendiği bir yük var ve bunun çözümünü tartışmaktan natural bir şey yok. Buna kimse itiraz edemez ama buradan manipülatif neticeler elde etmeye karşıyız. Biz p’roblemin farkındayız, buna dönük çözüm planı ve stratejilerimiz de var.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.