Kategoriler
Genel

MAKARNA SUYU

Makarna’nın Suyunu Lavaboya A-sla Dökmeyin Çünkü Makarna suyunu namacıyla lavaboya dökmemelisiniz? İtalyanların o büyük sırlarının makarna suyunda gizli olduğunu biliyor muydunuz? O vakit bu tüyoyu sizin de öğrenmenizin vakitı geldi!

Makarna suyunu namacıyla lavaboya dökmemelisiniz? Bu alışkanlığınızdan vazgeçerseniz
dünyanın en lezzetli makarnasını yapan siz olacaksınız O bulanık, nişastalı suyu lavaboya dökerek çok büyük hata yapıyorsunuz. Usta şefler gibi makarna gerçekleştirmek istiyorsanız sakın bu Hatayı yapmayın. Nişastalı bir gıda olan makarna haşlandığında nerdeyse bütün nişasta suya karışır. Suyun bulanıklaşmasının namacıylai de budur. Bulanık makarna suyu ile İtalyan şefleri gibi ipek kıvamında soslar ve makarna yapabilirsiniz.


Makarnanızdaki su, sosunuzdaki yağdan ayrıldığında tabağınızın kenarlarında kırmızı, sulu birikintiler ortaya gelir. Peki makarnayı nasıl süzmelisiniz? Makarna haşlarken suyunu az kullanın. Yapışmasını önlemek amacıyla ise sık sık makarnayı karıştırın. Eğer makarnanızla aynı anda sosunuzu da pişiriyorsanız, makarna tenceresinden birkaç yemek kaşığı makarna suyunu direk sosunuza ekleyebilirsiniz. Kalan suyu atmayın Artan suyu soğumaya bırakın. Buzluğa koyup dondurabilir daha sonra makarna soslarında, salçanızda ya da çorbalarınızda kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir