Kategoriler
Genel

MARTILAR KAPTI

Büyükada’da akıllara durgunluk veren bir olay ortaya geldi. K’avga esnasında kopan kulağını martılar kaptı.

Büyükada İskelesi yakınlarında 29 yaşındaki Eyüp Çelik’in iddiasına göre, Almanya’da oturan Danyal Tolgahan Alpaslan Seyrek kız arkadaşına şiddet uyguluyordu. Olayı gören Eyüp Çelik hale araya girmek etti. Eyüp Çelik ile Danyal Tolgahan Alpaslan Seyrek arasında münakaşa çıktı. Alpaslan Seyrek, Eyüp Çelik’in kulağını ısırarak k’opardı, kulaktan kopan parçayı yere attı. Yerdeki kulak parçasınıysa bir martı alarak uzaklaştı. Olaya çevredekiler araya girmek etti. 2 doğrultu da birbirinden şikayetçi oldu.

Eyüp Çelik’e yalın yaralama suçundan Alpaslan Seyrek’e ‘Yüzde sabit iz kalacak şekilde yaralama’ s’uçundan dava açıldı. Bugün de davanın görülmesine devam edildi. Alpaslan Seyrek ve avukatı duruşmaya katılmadı. Eyüp Çelik ise iki avukatı ile davada hazır bulundu. Adalar Adalet Sarayı’nda görülen davada ‘Sanık ile ilgili çıkarılan yakalama emrinin devamına’ ve ‘Sanık ile ilgili ek savunmasının alınması amacıyla müdafinin bir ileri celse hazır olması hususunun kendine ihtarına, yakalama kararının kaldırılması talebinin ek sav’unma alındıktan değerlendirilmesine’ karar verildi. Duruşma 13 Ekim 2022 tarihinde gene görülecek.

“BENİM KULAĞIMA BUNU YAPAN KADINA NELER YAPARDI”

Eyüp Çelik duruşmaya girmeden evvel “Adalete güveniyorum. Umarım kişiye gereken c’eza verilecek. En ağır c’eza neyse onu alsın” diye konuştu. Duruşma çıkışında ise, “6 sene evvel başıma büyük bir bela geldi. Vatandaşın biri sahilde kız arkadaşıyla oturuyordu. Kız arkadaşına ş’iddet uyguluyordu. Kız öyle bir haykırıyordu ki, dayanamadım. Kızı elinden aldım. O kızı kurtarmasaydım o kızın başına bir şey gelirdi. Kızı kurtarınca bu sefer bana sardı. Bana arkadan tekme attı bacağıma ben de kendimi güvenliğini sağlamak amacıyla onu iteledim. Ben kaldırımdan düştüm, üzerime çullandı yanağımdan ısıracaktı, kafamı çevirince kulağımı ısırdı. Kulağım koptu, kopan parçayı tükürdü, yerden kulağımı martı aldı. Diğer kulağıma yönelince vatandaşlar, ona alan dayağı attı. Benim kulağıma bunu yapan o kadına neler yapardı” dedi.

“YİNE GÖRSEM YİNE MÜDAHALE EDERİM”

Eyüp Çelik “D’ava açılalı 6-7 sene oldu. Mahkemenin gereken ce’zayı ona vereceğini düşünüyorum. Mahkemenin bugün verilen karar beni mutlu etti. Karşı doğrultutan yazılı sav’unma istenecek. Kulağımdan 2 ope’rasyon geçirdim. Doğru düzgün ameliyat olamadım, biçimi aynen duruyor. Arkadaşlarım bana diyor ki ‘Sen niye karışıyorsun, bıraksaydın ö’ldürseydi’ diye ama ben gene görsem gene araya girmek ederim. Sözde erkeğim diye kızı alıp dolaşıyor, bir de ş’iddet uyguluyor” diye konuştu.

“BU OLAYDAN SONRA MÜVEKKİLİMİZ EN’GELLİ DURUMUNDADIR”

Kadın Haklarını Koruma Derneği Başkanı Avukat Hilal Öztürk ise, “Kadın Haklarını Koruma Derneği yöneticileri olarak Eyüp Çelik’in müdafii olarak bugün duruşmaya dahil olduk. Karşı doğrultu ile ilgili yakalama kararı devam ediyor. Şu an Almanya’da bulunduğu iddia ediliyor. Alman mahkemelerinden yakalamaya dair lüzumlu yazışmalar yapıldı. Karşı doğrultuın avukatından ek sav’unma istendi. Ağırlaştırılmış namacıyla var ortada müvekkilimiz bu olaydan sonra en’gelli durumdadır. Müvekkilimizin sal’dırıya uğrayan bir kadını güvenliğini sağlamak amacıyla yaptığı bu fedakarlık, gösterdiği bu erdemli davranış gerçekte tüm vatandaşlara numune. Maddi ve manevi tazminat da açılacak. D’avadan numune bir karar çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.