Kategoriler
Genel

MEĞER HAKLIYMIŞ

Zaman zaman yapmış olduğu çıkışlar ile akıllarda yer edinen Canan Karatay. Koronavirüs konusunda yine haklı çıktı. Söylediği şeyler. Eleştiri yağmuruna tutulan Karatay’ı. Bu kez Almanya’da yapılan bir araştırma da haklı çıkardı. Canan Karatay. Koronavirüs ilk ortaya çıktığı zamanlarda. Gargara yapmanın. Oldukça önemli olduğunu ifade etmiştir.  Herkesin virüse yakalanmamak için sabah akşam karbonatlı su ile gargara yapması gerektiğini söylemiştir.
Bu gargara ile v-irüsün boğazlardan ciğerlere inmesinin önüne geçileceğini belirtmiştir.

Gargara yalnızca koronavi-rüse değil, diğer hastalıklara karşı da gargara yapılması tavsiye edilmektedir. Karbonat haricinde. Sirkeli su veya tuzlu su ile de gargara yapılmalıdır. Sabahlar evden çıkmadan ve akşam eve döndükten sonra bu uygulama yapılmalıdır.
Almanya Sağlık Bakanı’da boğaza belli zamanlarda gargara yapılmasının önemine dikkat çeken bir açıklamada bulunmuştur.

Karatay, salgın hastalıktan kurtulmak için mutlaka vücudun direnç sisteminin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti. Vücudu güçlendirmek için D vitamini tüketiminin artırılmasını.

D vitamininin vücutta bağışıklık sistemini güçlendiren. En önemli maddelerden birisi olduğunu ifade etmiştir. D vitamini seviyesi yüksek olan kişilerin hastalanmadığını. Hastalansa da bunu hafif bir şekilde atlattığını belirtmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir