Kategoriler
Genel

MEĞERSE GENÇKEN

Mehmet şefin acıklı hikayesi ağlattı meğerse gençkenTv8 ekranlarının sevilen yarışması MasterChef’in sert ismi Mehmet Yalçınkaya’nın aslında kimsenin bilmediği yürek burkan bir hikayesi var. Her zaman sert tavırları ile dikkat çeken Yalçınkaya’nın yaşadıkları herkesi çok üzdü. İş hayatında sert olan fakat özel hayatında pamuk gibi bir insan olan Mehmet Şef meğer ne acılar çekmiş.

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’nin başarılı jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya’nın yarışma esnasında cebinde tutması izleyicilerin gözünden kaçmadı.Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya’nı sol elini sürekli cebinde tutmasının acı bir hikayesi olduğu ortaya çıktı.

Mehmet Yalçınkaya, parmaklarını kıyma makinesine kaptırmış ve geçirdiği bir kaza sonrası 3 parmağını kaybetmiş.Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya, “Fusion Mutfak” akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye’ de ilk uygulayan isim olmuştur. Mehmet şef aynı zamanda dünya çapında başarılarını kanıtlamış bir isimdir.Sevilen yarışma programı Masterchef’in Mehmet Şef’i 1974 yılında Bolu’da dünyaya geldi. 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı.

2005 yılında ise Amerika’nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de ünlü şef Mehmet Yalçınkaya’nın Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayımlandı.
Mehmet şef Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı.Fransa, İtalya, Katar, Almanya ve Yunanistan gibi dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir