Kategoriler
Genel

Mehmet Öz

ABD’de Joe Biden yönetimi, Senatörlük yarışına giren Mehmet Öz’e mektup göndererek, ABD Başkanlığı Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi’ndeki görevinden çekilme etmesini talep etti. Aksi takdirde görevine son verileceğini bildirdi. ABD Başkanı Joe Biden, Cumhuriyetçi Parti’den senatörlük yarışına giren Dr. Mehmet Öz’e gönderilmiş olduğu resmi mektupla, Öz’den Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi’nden istifa etmesini istedi. Aksi takdirde görevine son verileceğini bildirdi. Biden, tabip Öz’ün yanı sıra Cumhuriyetçi Parti’nin Georgia’daki senato adayı Herschel Walker’a da aynı taleple mektup gönderdi. Mektuplarda, dün mahalli saatle 18.00’a dek istifa etmemeleri halinde konseydeki görevlerine son verileceği bildirildi.

Öz’den Biden yönetimine yanıt: İstifa etmeyeceğim
Öz ve Walker, eski Başkan Donald Trump döneminde Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi’ne atanmıştı. CNN International’in haberine bakılırsa; federal bölge seçimlerine aday olan adların Beyaz Saray’a bağlı bir kurumda görev almasının Biden yönetiminin politikalarına ters olduğuna dikkat çekildi. Karara tepki gösteren Mehmet Öz, yayımladığı açıklamada, “Başkan Trump beni iki dönem için atamıştı. Belli ki Joe Biden, Covid’le mücadelede kalıplaşmış korku salan çizgisine tam olarak uymayan kimseyi çevreında istemiyor. Verdiğim hizmetle gurur duyuyorum ve çekilme etmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

FETÖ’yü savunmuş, Türk vatandaşlığından çıkacağını söylemişti
Mehmet Öz’ün Pennsylvania’dan Cumhuriyetçiler adına senatörlük yarışına girme kararı tartışma yaratmıştı. Öz’ün Türk yurttaşlığı ve Müslüman kökeni, ABD siyasetinde bazı eleştirilere yol açmıştı. Bu eleştirilerin arkasından Öz, seçilmesi durumunda Türk yurttaşlığını bırakacağını açıklamıştı.

Seçim kampanyasına FETÖ elebaşı Gülen’i savunarak başlayan Öz, “Gülen’e dokunulamaz. Darbeye karıştığına dair iddialar inandırıcı değil. O Pensilvanya’da kalmayı sürdürecek” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir