Kategoriler
Genel

METEOROLOJİ UYARDI !

Son dakika Meteoroloji Genel Müdürlüğünden oluşturulan bildirime göre, yarın Marmarada s’ağanak ve gök g’ürültülü sağanağın öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile İstanbulun batısı, öğleden sonra ve akşam saatlerinden itibaren bölge çapında ulusal şekilde güçlü olması bekleniyor.

 

PERŞEMBE GÜNÜNÜ KADAR SÜRECEK
AAda yer alan son dakika haberine göre güçlü yağışların 19 Mayıs Perşembe sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği öngörülüyor.

SEL VE SU BASKININA KARŞI UYARI
Ani sel, su baskını, yıldırım, ulusal dolu, güçlü yel ve fırtına ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İKİ BÖLGE İÇİN FIR’TINA UYARISI
Öte yandan Marmara ve Ege denizlerinde yarın amacıyla fır’tına ikazında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden oluşturulan bildirime göre, Marmarada yelın yarın öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 kilometre/saat) kuvvetinde fır’tına şeklinde eseceği ön görü ediliyor. Fır’tınanın aynı gün akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Kuzey Egede yelın yarın akşam, vakitle genellikle kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 kilometre/saat) kuvvetinde fır’tına şeklinde eseceği öngörülüyor.

Fır’tınanın, 19 Mayıs Perşembe akşamı bölgenin kuzeyinde, gece saatlerine doğru ise çapında etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir