Kategoriler
Genel

METEOROLOJİ UYARIYOR

Meteoroloji, AKOM ve A’FAD’dan i’kaz: Marmara amacıyla çok g’üçlü sağanak geliyor
Meteoroloji 11 Ağustos hava hali raporunu yayımladı. Rapora göre Marmara’da çok güçlü s’ağanak yağış bekleniyor. Bir i’kaz da AKOM ve AFAD’dan geldi. Vatandaşların ani su birikintilerine karşı dikkatli olunması gerektiği bildirildi.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü yönünden oluşturulan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz’in iç kesimleri ve İskenderun Körfezi Çevreleri, Batı Karadeniz (Sinop hariç), Balıkesir, Muğla, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Ardahan çevreleri ile Denizli’nin güney ve doğu ilçelerinin ulusal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ön görü ediliyor.
11 Ağustos 2022 (Perşembe)
Kuvvetli Yağışlara Dikkat!
Kuvvetli Rüzgara Dikkat!
Hava Sıcaklığı: Ülkemizin doğu kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde, başka kesimlerde mevsim normalleri seviyesinde seyredeceği ön görü ediliyor.

— Meteoroloji (MGM) (@meteoroloji_twi) August 11, 2022
Yağışların, İstanbul, Yalova, Bartın, Isparta ve Burdur çevreleri ile Muğla ve Antalya’nın iç kesimleri, Denizli’nin güney ve doğu ilçelerinde çevrelerinde güçlü, İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak, çevrelerinde çok güçlü ve yer yer k’uvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL İÇİN TURUNCU KODLU UYARI

Öte yandan, AFAD ve AKOM İstanbul’un her iki yakası ile, Sakarya, Kocaeli ve Sinop’un birtakım mekanları amacıyla kuvvetli yağmur i’kazında bulundu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, bugün sabah saatlerinden itibaren beklenilen g’üçlü yağış nedeniyle vatandaşları uyardı. Yapılan paylaşımda İstanbul’da “turuncu” kodlu i’kaz yapıldığı görüldü.


SMS’Lİ UYARI

Söz hususu i’kaznın akabinde A’FAD, yurttaşların bugün ve yarın etkili olması beklenilen yağışlara karşı tedbirli olmaları gerekliliğini bildiren bir mesaj gönderdi.

Cep telefonlarına gönderilen SMS’te “İstanbul’da perşembe ilk saatlerden itibaren çok güçlü yağış bekleniyor. Sel, y’ıldırım, dolu, hortum gibi o’lumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olun” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.