Kategoriler
Genel

METEOROLOJİ’DEN

Meteoroloji’den hava hali uyarısı: Ç’amur yağacak
Son dakika haberi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava hali raporunu yayınladı.. Yurdun büyük alanında sa’ğanak y’ağış beklenirken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da Suriye kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden balçık yağabilir.

Son dakika haberi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü yönünden oluşturulan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin p’arçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu ve Doğu Anadolu’nun yağmur ve s’ağanak, yer yer gök gü’rültülü s’ağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ön görü ediliyor.

Y’ağışların, öğle saatlerinden sonra Gümüşhane, Bayburt, Ardahan ve Artvin’in iç kesimlerinde yer yer güçlü olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara, İç Ege ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer p’us ve s’is olayı bekleniyor. Rü’zgarın Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile bu akşam saatlerinde Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusunda güçlü (40-70 km/saat) olarak eseceği ön görü ediliyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır..

BAZI BÖLGELERDE SICAKLIKLAR ARTACAK

Kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, başka yerlerde mühim bir farklılık olmayacağı, mevsim normalleri civarında, iç ve güney kesimlerde mevsim normallerinin yer yer üstünde seyredeceği ön görü ediliyor.

RÜZGAR: Çoğunlukla güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuv’vette, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile bu akşam saatlerinde Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusunda güçlü (40-70 km/saat) olarak eseceği ön görü ediliyor..


UYARILAR

YEREL KUV’VETLİ Y’AĞIŞ UYARISI: Yağışların, öğle saatlerinden sonra Gümüşhane, Bayburt, Ardahan ve Artvin’in iç kesimlerinde yer yer güçlü olması ulusal olarak güçlü olması beklendiğinden ortaya gelebilecek heyelan, ulaşımda aksamalar, su baskını, ani sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Ç’IĞ TEH’LİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsü tespit edilen eğimli yamaçlarda çığ ri’ski olduğundan ötürü ortaya gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve ted’birli olunması gerekmektedir.

KUV’VETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile bu akşam saatlerinde Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusunda güçlü (40-70 km/saat) olarak eseceği ön görü edildiğinden çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı ze’hirlenmeleri, ağaç ve direk devrilmesi, kar erimesi, ulaşımda aksamalar, toz taşınımı ve savrulması gibi olu’msuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SURİYE ÜZERİNDEN GELİYOR

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda Suriye kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme ve yer yer balçık şeklinde y’ağış gibi o’lumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği ön görü ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer p’us ve s’is olayı bekleniyor.

ÇANAKKALE °C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL °C, 17°C

P’arçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ °C, 18°C

P’arçalı ve az bulutlu

KOCAELİ °C, 19°C

P’arçalı bulutlu
EGE

P’arçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği ön görü ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer p’us ve sis olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 20°C

P’arçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 25°C

P’arçalı bulutlu

İZMİR °C, 22°C

P’arçalı ve az bulutlu

MUĞLA °C, 24°C

P’arçalı ve az bulutlu
AKDENİZ

P’arçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin ve Toroslar mevkiinin yer yer çok bulutlu geçeceği ön görü ediliyor.

ADANA °C, 27°C

P’arçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 26°C

P’arçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 26°C

P’arçalı ve az bulutlu

ISPARTA °C, 22°C

P’arçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

P’arçalı yer yer çok bulutlu, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Sivas çevrelerinin ulusal olmak üzere yağmur ve s’ağanak, yer yer gök g’ürültülü s’ağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor.

ANKARA °C, 20°C

P’arçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 20°C

P’arçalı ve çok bulutlu

KAYSERİ °C, 22°C

P’arçalı ve çok bulutlu

KONYA °C, 23°C

P’arçalı ve çok bulutlu

.

BATI KARADENİZ

P’arçalı yer yer çok bulutlu geçeceği ön görü ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer p’us ve s’is olayı bekleniyor.

BOLU °C, 17°C

P’arçalı bulutlu

DÜZCE °C, 21°C

P’arçalı bulutlu

KASTAMONU °C, 17°C

P’arçalı bulutlu

ZONGULDAK °C, 13°C

P’arçalı bulutlu

.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

P’arçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin ulusal olmak üzere yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yer yer gök g’ürültülü s’ağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Y’ağışların öğle saatlerinden sonra Gümüşhane, Bayburt ve Artvin’in iç kesimlerinde ulusal olarak güçlü olması bekleniyor. R’üzgarın iç kesimlerinde güneyli yönlerden gü’çlü (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yerlerinde çığ riski bulunmaktadır.

RİZE °C, 14°C

Çok bulutlu ve Aralıklı s2ağanak yağışlı

SAMSUN °C, 14°C

P’arçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri Aralıklı yağmur ve s’ağanak yağışlı

TOKAT °C, 21°C

Çok bulutlu ve Aralıklı s’ağanak yağışlı

TRABZON °C, 13°C

Çok bulutlu ve Aralıklı s’ağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

P’arçalı vakitle çok bulutlu, bölge genelinin ulusal olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Ardahan çevrelerinde ulusal olarak güçlü olması bekleniyor. Rü’zgarın kuzey ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden güçlü (40-70 km/sa) olarak eseceği ön görü ediliyor. Bölgenin doğusunda yer yer güçlü toz taşınımı bekleniyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde ç’ığ riski bulunmaktadır.

ERZURUM °C, 11°C

P’arçalı vakitle çok bulutlu, Aralıklı yağmur ve s’ağanak y’ağışlı

KARS °C, 10°C

P’arçalı vakitle çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve s’ağanak yer yer gök g’ürültülü s’ağanak y’ağışlı

MALATYA °C, 24°C

P’arçalı vakitle çok bulutlu, doğu kesimleri Aralıklı yağmur ve s’ağanak yağışlı

VAN °C, 15°C

P’arçalı vakitle çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ulusal olmak üzere yağmur ve s’ağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

P’arçalı ve az bulutlu, vakitle çok bulutlu, doğusunun ulusal olmak üzere yağmur ve s’ağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Bölgenin doğusunda toz taşınımı bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 24°C

P’arçalı ve az bulutlu, vakitle çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri ulusal olmak üzere yağmur ve s’ağanak y’ağışlı

GAZİANTEP °C, 27°C

P’arçalı ve az bulutlu, vakitle çok bulutlu

SİİRT °C, 22°C

P’arçalı ve az bulutlu, ulusal olmak üzere yağmur ve s’ağanak y’ağışlı

ŞANLIURFA °C, 29°C

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir