Kategoriler
Genel

meteoroloji’den uyarı

Dikkat! 2 ile turuncu, 30 ile sarı kodlu i’kaz
Meteoroloji’den gelen son hava raporlarına göre yurdun doğu ve kuzey bölümlerinde güçlü yağış bekleniyor. Vatandaşlar sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı ikazlırken, Bartın ve Kastamonu’ya turuncu, 30 ile ise sarı kodlu i’kaz verildi.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü yönünden oluşturulan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli ve İstanbul’un kuzey kesimleri ve Karaman çevrelerinin ulusal olmak üzere Aralıklı sağanak ve gök g’ürültülü s’ağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor.

32 İLE TURUNCU VE SARI UYARI
S2ağanak yağışlarla alakalı Kastamonu ve Bartın’a turuncu kodlu i’kaz yapıldı. Sarı i’kazda tespit edilen iller ise Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Trabzon, Van, Zonguldak, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Karabük, Düzce olarak sıralandı.

SEL VE SU BASKINI UYARISI
Yağışların yer yer k’uvvetli olması beklendiğinden ortaya gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, ulusal dolu yağışı, yağış hemen güçlü yel ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olmaları konusu ile alakalı i’kazda bulunuldu.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA TOZ TAŞINIMI UYARISI
Bu akşam saatlerinden itibaren Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer yoğun olmak üzere toz taşınımı görüleceği ön görü ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir