Kategoriler
Genel

METEOROLOJİDEN UYARI !

Çok g’üçlü geliyor: Meteoroloji’den vatan geneline uyarı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava hali raporunu yayımladı. Buna göre; yurdun büyük bir alhemen tesirli olacak güçlü yağışlar amacıyla vatandaşlar uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava ön görü raporlarını yayımladı. Yeni haftada beklenenin aksine yağışlı bir hava olması öngörülüyor.

Meteoroloji yönünden yayımlanan yeni rapora göre, yağışların vatan çapında tesirsini gösterecek. Piyasa ve Piyasatesi günleri Marmara Bölgesi’nde hava kapalı olacak.

Çarşamba günü ise güçlü yağışlar İstanbul dahil olmak üzere Marmara’da da tesir gösterecek. Hava sıcaklıklarının yarın (Piyasa) iç kesimlerde biraz azalacağı, hafta başından itibaren iç ve batı kesimlerde artacağı, mevsim normalleri seviyesinde ve yer yer üstünde seyredecek.

Ancak Perşembe gününden itibaren bütün vatanta hissedilir derecede azalacağı mevsim normallerinin altına düşeceği ön görü ediliyor.

K’UVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji’den oluşturulan açıklama şöyle: Yarın (Piyasa) öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde (Gümüşhane, Bayburt çevreleri ile Giresun, Trabzon, Artvin ve Rize’nin iç kesimlerinde) görülecek olan sağanak ve gök gü’rültülü s’ağanak yağışların ulusal güçlü (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden; sel, su baskını, heyelan, ulusal dolu yağışı, yağış hemen güçlü yel ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yarın (Piyasa) öğle saatlerinden itibaren; Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bingöl ve Muş çevrelerinde görülecek olan sağanak ve gök g’ürültülü s’ağanak yağışların ulusal olarak güçlü (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. K’uvvetli yağışların Aralıklarla 16.05.2022 Piyasatesi öğle saatlerine kadar tesirli olacağı ön görü ediliyor.

S’el, su baskını, ulusal dolu yağışı, yağış hemen g’üçlü yel ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yarın (Piyasa) öğle saatlerinden itibaren; Osmaniye çevreleri ile Adana’nın kuzeyi, Kahramanmaraş’ın batısında ulusal güçlü (21-50 kg/m2) sağanak ve gök g’ürültülü s’ağanak yağış bekleniyor.

S’el, su baskını, yıldırım, ulusal dolu yağışı, yağış hemen g’üçlü yel ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir