Kategoriler
Genel

METEOROLOJİ’DEN

Meteoroloji’den 17 il amacıyla sarı kodlu ik’az
Sağ’anak yağışın hafta süresince etkisini göstereceğini bildirilirken, Meteoroloji 17 şehir amacıyla sarı kodlu ik’azda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yeni hafta amacıyla ik’az geldi. Hava hali ön görü raporuna göre; Antalya ve Muğla’nın da aralarında bulunduğu 17 şehir amacıyla sarı kodlu ik’az verildi. Öte yandan sağa’nak yağış hafta süresince etkisini gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatan çapında etkili olan sağa’nak yağış ve g’üçlü yel nedeniyle çoğu il amacıyla sarı ve turuncu kodlu ik’azda bulundu. Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Çankırı, Eskişehir ve Ankara’nın kuzeyi, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ön görü ediliyor.

Ç’IĞ RİSKİNE DİKKAT
Yağışların Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul çevrelerinde ulusal olarak güçlü olması bekleniyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde ç’ığ ri’ski bulunmaktadır.

17 İL İÇİN SARI KODLU UYARI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 Nisan Salı günü Antalya ve Muğla’nın da aralarında bulunduğu 17 şehir amacıyla sarı kodlu i’kaz verildi. Söz hususu illerde güçlü sağa’nak ve yelın etkili olması bekleniyor. Sarı kodlu i’kaz oluşturulan iller şu şekilde:

AmAsya, Antalya, Bolu, Burdur, Denizli, Isparta, Kastamonu, Konya, Muğla, Samsun, Sinop, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Bartın, Karabük, Düzce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir