Kategoriler
Genel

METEROLOJİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden çok ciddi uyarı geldi! Yağmur, dolu ve fırtına aynı anda geliyor! Bu günlerde bu iller hazırlıklı olsun! Araçların üzeri kapatılsın evden hazırlıksız çıkılmasınSON DAKİKA HAVA DURUMU: Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumu raporunu paylaştı. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, İstanbul dahil biroldukça il için sağanak uyarısı yapıldı. Vatandaşlardan olası sel baskınlarına karşı dikkatli olmaları istenirken yağış anında güçlü rüzgar, su baskını, yıldırım ve heyelan oluşma riski benzer biçimde olumsuzluklara karşı da önlemli olunması istendi. Peki, bu hafta hava durumu iyi mi olacak? İşte gün gün ve şehir şehir yeni haftanın hava durumu raporu…

SON DAKİKA HAVA DURUMU HABERİ: Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 günlük hava durumu raporunu paylaştı. Bu hafta hava durumunun iyi mi olacağı, işe gidecek olan vatandaşlar tarafınca sorgulanıyor. Meteoroloji tarafından gösterilen son rapora göre, 13 Eylül’de birçok ilde yağış planlanıyor. Meteoroloji tarafınca yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Kırıkkale, Yozgat, Kırkent, Nevşehir, Kayseri, Kütahya, Manisa ve Isparta çevreleri, Hatay’ın kıyı kesimleri, Burdur’un doğusu ve Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkiinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın şimal ve doğusu, Batı Karadeniz ile Çankırı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması planlanıyor.

AFAD’DAN ANKARA VE KIRIKKALE UYARISI

Ankara ve Kırıkkale’deki yağışlara karşı AFAD’dan bir uyarı geldi. AFAD’dan yapılan açıklamada, “Ankara’nın Bala ve Kırıkkale’nin Keskin, Bahşılı, Karakeçili ile Çelebi ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağışların, önümüzdeki 2 saatlik periyotta yerel olarak güçlü olması umut ediliyor. Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, senedirım, yerel dolu yağışı ve yağış anında güçlü rüzgar şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmasını önemle hatırlatıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Genel Müdürlükten meydana getirilen açıklamaya göre, yarın sabah saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın Giresun ve Ordu çevreleri ile Samsun’un doğu, Trabzon’un batı ilçelerinde kuvvetli (30-60 kilo/metrekare), Rize il geneli ile Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer çok güçlü (60-90 kilogram/metrekare) olması planlanıyor.

DOĞU AKDENİZ

Genel Müdürlükten meydana getirilen açıklamaya nazaran, yarın öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’de görülecek gök gürültülü sağanağın, Osmaniye çevreleri ile Mersin’in doğu, Adana’nın kuzey ve doğu, Kahramanmaraş’ın batı, Hatay’ın kıyı kesimlerinde mahalli güçlü olması bekleniyor.

Gök gürültülü sağanaktan dolayı oluşabilecek ani sel, su baskını, senedirım, yağış anında güçlü rüzgar ve ulaşımda aksamalar benzer biçimde olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne bakılırsa gün gün ve şehir şehir yeni haftanın hava durumu raporu…

13 EYLÜL SALI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 5 günlük hava durumu raporuna göre, 13 Eylül’de birçok ilde yağış olması planlanıyor.Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde yarın sağanak yağış umut ediliyor.

14 EYLÜL ÇARŞAMBA

Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin 14 Eylül’de sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

15 EYLÜL PERŞEMBE

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca yapılan 15 Eylül tarihindeki hava durumu tahminine göre, hava sıcaklıklarının artması umut ediliyor. Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sıcaklıkların artacağı tahmin ediliyor.

16 EYLÜL CUMA

Ülke genelinde 16 Eylül Cuma günü yağış beklenmezken, hava sıcaklıklarının ülke genelinde artması planlanıyor.

17 EYLÜL CUMARTESİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelen hava durumu raporuna gore, 17 Eylül’de yağış beklenmezken, hava sıcaklıklarının ülke genelinde artması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir