Kategoriler
Genel

Miço

Türkiye’nin bölgesel bir güç haline gelmesi en çok Yunanları çileden çıkarıyor Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerine güvenen Yunanlar abilerinin Türkiye’ye karşı kendilerini koruyacağına inanıyor Yunanistan Başkanı Kyriakos Miçotakis yaptığı yeni açıklama ile yeniden Türkiye’yi hedef aldı her geçen gün batan Yunan Başbakan Atina’nın izlediği göçmen politikasını s’avundu ve Türkiye’yi hedef alarak s’kandal bir Türkiye açıklamasına imza attı.

BİR KEZ DAHA TÜRKİYE’Yİ SUÇLAMA YOLUNU SEÇTİ

Komşu Yunanistan’da gündem bir kez daha Türkiye. Son günlerde yaptığı skandal açıklamalar ile sürekli Türkiye’yi hedef alan Yunanistan Başkanı Kyriakos Miçotakis, bir kez daha Ankara’yı hedef aldı Yunan Başbakan Bloomberg ile yaptığı röportajda Türkiye’yi kastederek ‘Yunanistan’ı göç konusunda insanlığa karşı suç işlemekle suçlamak akıl almaz bir durum’ dedi.

Türkiye’nin mültecileri bir s’ilah olarak kullandığını iddia eden Miçotakis, Yunanistan’ın denizde tehlikede olan on binlerce insanı kurtardığını, yükümlülüğü olduğu üzere sınırlarını koruduğunu ve aynı zamanda temel insan haklarına saygı duyduğunu belirtti.

Miçotakis, New York’ta bir araya geldiği İ’srail Başbakanı Yair Lapid’e de Türkiye’yi şikayet etti Yunan Başbakan, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de istikrar ve güvenliği baltaladığını öne sürdü. Miçotakis daha önce de ‘Türkiye açık düzenlemeleri baltalayarak egemenlik haklarımıza meydan okuyor’ sözleri ile Türkiye’yi hedef almıştı Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim aylar önce Yunanların Türkiye’yi Amerikaya şikayet edip Kıbrısı geri alırız demesi ile başlamıştı Reisi Cumhur Erdoğan bir daha miço ile görüşmem demişti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir