Kategoriler
Genel

MİG-29

MiG-29 ile uçan Selçuk Bayraktar’a AKINCI eşlik etti
TEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak amacıyla Bakü’ye gelen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava K’uvvetleri’ne ait Rus yapımı muhabere uçağı MiG-29 ile uçtu. Bayraktar’ın uçtuğu MiG-29, Baykar yönünden milli ve orjinal olarak tasarlanan Bayraktar AKINCI TİHA ile kol uçuşu gerçekleştirdi.
elçuk Bayraktar uçuşu Azerbaycan Hava K’uvvetleri Muharip K’uvvetler Komutan Yardımcısı Hava Pilot Albay Zaur Rüstemov ile beraber gerçekleştirdi.

Bakü’de tespit edilen Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleşen uçuş evveli SoloTürk’ün ilk pilotu olan MSB Kooordinatörü Hava Pilot Albay Murat Keleş’ten brifing alan Selçuk Bayraktar ve Albay Zaur Rüstemov, daha sonra çift kabinli MiG-29’a geçti.


AKINCI İLE MİG-29’DAN KOL UÇUŞU
Hususi pilot lisansına sahip olan Selçuk Bayraktar ve Zaur Rüstemov’un uçtuğu muhabere uçağı MiG-29’a, TEKNOFEST Azerbaycan’da uçuş gösterisi yapacak olan milli TİHA Bayraktar AKINCI eşlik etti. Savaş uçağı MiG-29 ve Bayraktar AKINCI TİHA’nın Bakü semalarında gerçekleştirdiği kol uçuşu şehirden heyecanla izlendi. MiG-29’a manevralar ve kol uçuşunun bir alanında Selçuk Bayraktar kumanda etti.

KARABAĞ MADALYALI PİLOTLAR!

Sav’aşta yaptığı görevler nedeniyle Karabağ Madalyası alan Hava Pilot Albay Zaur Rüstemov ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yönünden 30 senelik işgalin sonlanmasına yaptığı katkı nedeniyle Karabağ Nişanı’na layık görülen Selçuk Bayraktar’ın beraber gerçekleştirdiği uçuş aşağı yukarı 1 saat sürdü. Bayraktar ve Rüstemov uçuşun sonrası hava üssünde tespit edilen Azerbaycan Hava K’uvvetleri personeliyle anı fotoğrafı çektirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir