Kategoriler
Genel

milli muharip uçak

Milli Muharip Uçak ilk kez Asya’ya açılıyor!
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 15-18 Şubat tarihleri arasında Asya’nın en mühim havacılık organizasyonları arasında yer alan ve iki senede bir olmak üzere yapılan Singapur Airshow’a katılıyor. Milli Muharip Uçak’ın birebir modelini ilk kez Asya sektöründe sergileyecek olan şirket, ilerlettiği başka platformların 1/7 maket modelleri ile aynı fuarda ziyaretçilerin karşısına çıkacak.

Son devrede Malezya’da açtığı büro ile Asya sektöründe savunma sanayii ve havacılık bölümünde ortak yeni projeler ilerletmek amacıyla çalışmalarına sürat veren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Kazakistan ile gerçekleştirdiği ANKA İnsansız Hava Aracı satış anlaşması ile de 2021 senesinde Asya sektöründe adından sıkça söz ettirmişti. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tesislerinde seri üretim çalışmaları devam eden HÜRJET Jet Eğitim Uçağı ile Malezya’nın açtığı jet eğitim uçağı ihalesine katılan şirket, önümüzdeki devrede başka platformları amacıyla de mühim çalışmalar sağlamayı ve bu pazardaki varlığını güçlendirmeyi hedefliyor.

“SİNGAPUR AİRSHOW’DA BİR KEZ DAHA YER ALACAK OLMANIN HEYECANI İÇİNDEYİZ”

Singapur Airshow ile ilgili da görüşlerini paylaşan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “Singapur Airshow’da bir kez daha yer alacak olmanın heyecanı amacıyladeyiz. Asya pazarına ehemmiyet veriyoruz. Malezya ve Kazakistan başta olmak üzere bu büyük pazardaki varlığımızı sağlamlaştırmak adına hem akademik alanda hem de üretim merkezli olarak iş birliklerimizi artırmaya yönelik çalışmalarımıza sürat vereceğimiz bir devre amacıyla mühim adımlar atmaya kararlıyız.

Asya ülkeleri ile tarihten gelen yakın ilişkilerimizi havacılık bölümünde ilerletmek adına yeni iş modelleri üstüne çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda Singapur Airshow’a ülke ve şirketlerden katılacak olan as’keri ve sivil temsilciler ile bir araya gelerek kapasite ilerletmek adına mühim görüşmeler gerçekleştireceğiz” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.