Kategoriler
Genel

MİLYAR DOLARLIK HED’EF

Türkiye’den 100 milyar dolarlık hed’ef! Görüşmeler başladı
Türkiye’den üst seviye yetkililer, parlamento üyeleri ve iş insanlarından meydana gelen heyet, çift ekonomik temaslari görüşmek üzere ABD Ticaret Odasına bir ziyarette bulundu. Heyet, Türkiye ile ABD arasındaki 100 milyar dolarlık ticaret hacmi amacı kapsamında bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı Etkileşim Başkanlığı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonunda ABD’ye gelen heyet, Türkiye ile ABD arasındaki 100 milyar dolarlık ticaret hacmi amacı kapsamında bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye’den üst seviye yetkililer, parlamento üyeleri ve iş insanlarından meydana gelen heyet, Washington’daki temaslarının ikinci gününde ABD Ticaret Odasını ziyaret etti.

Ziyarete, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Cumhurbaşkanlığı Etkileşim Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir, TİM Başkan Vekili Başaran Bayrak, TİM Marka Konseyi Başkan Yardımcısı Süleyman Orakçıoğlu ve TOBB Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu’nun yanı sıra iş insanlarından İstikbal Mobilya Genel Müdürü Mehmet Ali Yörük ile Aynes AŞ Genel Müdürü Murat Hocalar katıldı.

Türk heyeti, ABD Ticaret Odası yetkilileriyle Türkiye ile ABD arasındaki ticari diplomasi ve çift ekonomik temaslar konusu ile ilgili görüşmeler yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.