Kategoriler
Genel

MİLYONLAR SEVİNECEK.!

Sosyal konut projesi nedir? Kimler sosyal konut projesinden yararlanabilecek? İşte merak edilen detaylar TOKİ vasıtasıyla geçtiğimiz 20 yılda 1 milyon 170 bin konut yapıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuttaki talebe dikkat çekti. TOKİ aracılığı ile geçen 20 senede 1 milyon 170 bin konut yapıldığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuttaki talebe ilgi çekti.

Başkan Erdoğan, “1.5 sene öncede yüz bin sosyal konut inşası için yaptığımız çağrıya on kattan çok talep aldık. 81 ilimizde toplu konut projeleri sürüyor. Şimdi Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut atılımını başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu projenin hazırlıkları bitmek üzere. Vatandaşlarımızı, kira öder gibi taksitlerle ulusal ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleriyle ev sahibi yapacağız.” açıklamalarında bulundu.

Yenilenebilir enerji sistemleri

 

Başkan Erdoğan, Yeni uygulanacak proje ile kiralarda da düşüş yaşanabileceğini ifade ederek, “Sıfır atık uyumlu enerji verimli iklim arkadaşı malzemelerle yapılacak konut projelerinin tamamında yenilenebilir enerji sistemleri kullanılacak. Konut arzını süratle artırarak hem bu konudaki isteği karşılayacak hem pandemi döneminde daralan inşaat sektörünü canlandıracağız insanlarımızın da erişebilir şartlarda ev sahibi olmasını sağlayacağız. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızca yürütülecek bu proje aynı vakitte kiraların düşmesine de yol açacaktır.” ifadelerini kullandı.

Şehit, gazi ve emeklilere özel kontenjan ayrılacağını ifade eden Başkan Erdoğan, “Bu projede de şehit yakınları ve gazilerimiz ile emeklilerimize özel bir kontenjan ayıracağız. İlk defa evlenen gençlerde bu projede kota sahibi olacak. Önümüzdeki ay tanıtım toplantısıyla detaylarını millete duyuracağımız konut kampanyasının şuandan ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.