Kategoriler
Genel

Milyonlarca Kişiyi İlgilendiriyor.!

EPDK’dan doğal gazda ücret kararı! Abone olan herkesi ilgilendiren haber EPDK doğal gaz abonelerini oldukça yakından ilgilendiren önemli bir karar aldı. İşte abone olan herkesi yakından ilgilendiren kararın detayları haberin içerisinde… Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’nin bugün ki adedi ortamında yayımlandı. Böylece, abone bağlantı bedeli, bağlantı anlaşmasının yapılması sırasında bir defaya mahsus olacak şekilde tahsil edilecek ve servis hattının imalatına başlanmasının sonrası bu bedelin iadesi yapılmayacak.

Servis hattının yapımına başlanmamış ise talep sahibinin başvurusuyla 5 iş günü ortamında abone bağlantı bedeli iade edilecektir. Aynı adrese yönelik daha önce bağlantı bedeli tahsil edilmişse bu bedel yine alınmayacak. Abone bağlantı bedelini taksitler durumunda ödemeyi talep eden müşterilere, kredi kartına en az 3 eşit taksit olacak şekilde yapılacak. İç tesisatların projelendirilmesi ve yapımı, bağımsız seksiyon maliki, binanın ya da tesisin sahibi ya da bunların yetki sahibi temsilcileri yönünden sertifika sahiplerine yaptırabilecektir.

Güvence bedeli alınmayacak

Dağıtım şirketi, alacaklarını garanti altına almak adına mekanik sayaç kullanan abonelerden, abonelerin tercihlerine yönelik nakit ya da kredi-kartına, peşin ya da taksitli şekilde olarak bir defaya mahsus olmak üzere emniyet bedeli tahsil edebilecek ancak ön ödemeli sayaç kullanan abonelerden emniyet bedeli alınmayacaktır.

Fakat, rastgele bir gerekçeyle abonelik sırasında emniyet bedeli alınmamışsa daha sonra aynı adres için yeni sözleşme yapılana kadar bu bedel talep edilemeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.