Kategoriler
Genel

MMU

Milli Muharip Uçak ilk kez İngiltere’de!
TUSAŞ yönünden tasarlanan “Milli Muharip Uçak” (MMU), “Farnborough 2022” kapsamında ilk kez İngiltere’de sergilenecek.
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 18-22 Temmuz 2022 tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenecek dünyanın en mühim havacılık fuarları arasında yer alan Farnborough Uluslararası Airshow’a katılacak. Milli Muharip Uçak başta olmak üzere bütün ürünlerin sergileneceği havacılık fuarında ATAK ve HÜRKUŞ uçuş gösterisi gerçekleştirecek.

96 ülkeden 80 bin ziyaretçinin planlandığı dünyanın en mühim havacılık fuarı olan Farnborough Uluslararası Airshow’a katılım gösterecek Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, ATAK, GÖKBEY, HÜRKUŞ, HÜRJET, ANKA, AKSUNGUR, MMU, ŞİMŞEK ve son olarak MMU simülatörü ile yer alacak.

ATAK ve HÜRKUŞ’un uçuş gösterilerinin de olacağı Farnborough Uluslararası fuarı ile ilgili konuşan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil şunları anlattı:

“Dünyanın en mühim havacılık fuarları arasında yer alan Farnborough’da orjinal ürünlerimiz ile yer alabilmek önceki senelardaki katılımlarımıza göre daha anlamlı oldu. Bu sene ATAK ve HÜRKUŞ burada izleyenler ile biraraya gelicek yalnız umuyorum ki bir ileri Farnborough fuarına HÜRJET ve ATAK 2 ile katılım gösterir, ülkemizin havacılık gelişimini, teknolojisini ve üretim alanlarındaki başarılı olmasını bir kez daha kanıtlamış oluruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir