Kategoriler
Genel

MUCİZE OLUYOR..

İlaç kadar faydalı! Doktorlar bile öneriyor: Çiriş otu nedir, çiriş otunun faydaları nelerdir? Çiriş otu neye iyi gelir? Çiriş otu, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yetişen faydalı bir bitkidir.

Türkiye’nin nerede ise her yerinde yetişen şifa dolu bu nebat vücudu iyileştirirken çiriş otunun suyu sivilceleri yok ediyor. Çiriş otu; sarızambak, dağ pırasası, yabani pırasa, gülik, güllük, kirkiş otu, kirgiç ve çiviş olarak da bilinir. İlaç kadar faydalı! Doktorlar bile öneriyor: Çiriş otu nedir, çiriş otunun faydaları nedir? Çiriş otu neye iyi gelir?

Mask Çiriş otunun bağışıklığı güçlendirmesinden saç dökülmesine, cilt sorunlarından enfeksiyonların iyileşmesine kadar etkili olduğu biliniyor. İşte çiriş otu ilgili merak edilenler…Türkiye’nin birçok ilinde yetişen çiriş otu, şifalı bitkilerden bir tek biri. Çiriş otundan yiyecek icra eden da var salata icra eden da var.

Uzmanlar özellikle bu otun, C vitamini açısından varlıklı olması sebebiyle bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, idrar yolu enfeksiyonlarının hızla iyileşmesini sağlamış olduğunı, sivilce, egzama şeklinde cildiye rahatsızlıklarının iyileşme sürecine önemli katkılar sunduğunu aktarıyor. Kökü temizleyicidir  Suyu sivilceleri iyileştirir Saç dökülmesini önler adet düzensizliklerinin azalmasına, regl periyodunun düzenli bir halde devam etmesine destek sağlar. Hemoroid (Basur) rahatsızlığının tedavisinde pozitif yönde tesirleri vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir