Kategoriler
Genel

Müge Anlı

Antalya’da 4 buçuk ay önce yitik olarak aranırken ca-nsız be-deni bir binanın çatısında folyoya sarılı halde bulunan 20 yaşındaki Mervenur Polat hakkında detaylar ortaya çıktı..

Antalya’da 19 Ekim 2020’de arkadaşıyla buluşacağını söyleyerek, evden ayrıldıktan sonra uzun süre kendisinden haber alınamayan, 1 çocuk annesi Mervenur Polat ile ilgili yürütülen sualşturmada takip ve dinleme sonucu polis, 7 Mart 2021’de Cüneyt Akyol’u gözaltına aldı. Akyol, sorgusunda Polat’ın ce-sedinin yerini söylemiş oldu. Akyol’un yer göstermesiyle Muratpaşa ilçesinde kendi ailesinin oturduğu apartmanın çatı katında Polat’ın folyoya sarılı ca-nsız be-deni bulunmuş oldu. Polat’ın ce-sedi, incelemenin arkasından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Niçin Ö-LDÜRDÜ-ĞÜNÜ ANLATTI

 

Cüneyt Akyol, ifadesinde, Mervenur Polat’ı iyi mi öldürdüğünü şöyle anlattı: “Mervenur’a ‘Gökhan seninle ili-şkiye girmek istiyor’ dedim. Mervenur üzerindeki kıy-afetleri çıkarttı. Ben de alt katta duran Gökhan’a ‘Hadi gel, Merve, seni bekliyor’ diye seslendim. Gökhan’dan cevap alamadım. Gökhan gitmişti. Gökhan gelmeyince Mervenur, beni aşağılamaya başladı. Aniden kendimi kaybederek sepet ucuna bağlı çam-aşır ipini Mervenur’un bo-ynuna do-ladım ve üzerine ba-sarak bo-ğa-rak ö-ldür-düm. Sonrasında da Mervenur’un ces-ed-ini önce mutfak lavabosunun altına koydum. Arkasından evde bulunan çarşaf, bezler, çuval, halı ve naylon streçle sardım. KARDEŞİ, DÖVMEDEN TESPİT ETTİ

 

Mervenur Polat’ın çürüyen ce-se-dini, erkek kardeşi parmağındaki kurdele ile kolunun iç kısmında adının yazılı olduğu, çürüme sebebiyle ‘Merve’si silinmiş bir tek ‘Nur’u kalan dövmeden teşhis etti. Polis vakayla ilgili Ferdi T., Halil İbrahim Ş., Aziz Kaya, Gökhan Hamurcu, S.G. Ve Z.U.’yu gözaltına aldı. Cüneyt Akyol ile diğer 6 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin peşinden adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Z.U. Savcılıktan serbest kalırken, Cüneyt Akyol ile beraber Gökhan Hamurcu, S.G., Halil İbrahim Ş., Ferdi T. Ve Aziz Kaya tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Cüneyt Akyol ‘canavarca hisle eziyet çektirerek kasten ö-ldü-rme’, ‘nitelikli ci-ns-el saldırı’ kabahatlarından Ferdi T., Gökhan Hamurcu ve Halil İbrahim Ş., ‘suç delillerini yok etme ve suçu gizleme’ kabahatundan Aziz Kaya ise ‘suç delillerini yok etme ve suçu gizleme’, ‘u-yuşt-urucu ma-dde sağlamak ve ticaretini yapmak’ suçundan tutuklandı. Vakada c-esedi bilmeden taşıdığı iddiasıyla hakimliğe çıkarılan Süleyman G. Ise tutuksuz yargılanmak üzere özgür kaldı. Halil İbrahim Ş. Ile Ferdi T. De daha sonra itiraz üzerine tutuksuz yargılanmak üzere özgür kaldı.

 

6’NCI defa HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

 

Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde altıncı duruşmaya tutuklu sanıklar Cüneyt Akyol, Gökhan Hamurcu ve Aziz Kaya, kaldıkları cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katıldı. Tutuksuz sanık Süleyman G. Ile şikayetçiler ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulunmuş oldu.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

 

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, Cüneyt Akyol’un yakalanmamak amacıyla ‘kasten ö-ldü-rme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılmasını talep etti. Savcı ek olarak, sanığın ‘nitelikli c-in-sel sa-ldırı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından da ayrı ayrı cezalandırılmasını istedi. Tutuklu sanık Aziz Kaya’nın uyuşturucu tedariki ve başkalarına vermekten cezalandırılmasını talep eden savcı, tutuklu diğer sanık Gökhan Hamurcu’nun beraatını istedi.

Savcı, tutuksuz sanık Süleyman G.’in suç delillerinin saklanmasından cezalandırılmasını isterken, tutuksuz sanıklar Ferdi T. Ve Halil İbrahim Ş.’nin ise uyuşturucu tedariki ve fuhşa aracılık etmek kabahatlarından beraatını talep etti.Mütalaaya karşı söz verilen tutuklu sanıklar, tahliyelerini istedi. Mahkeme heyeti Cüneyt Akyol ve Aziz Kaya’nın tutukluluk halinin devamına, Gökhan Hamurcu’nun tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir