Kategoriler
Genel

MÜJDELİ HABER

KYK b’orçları ile alakalı yeni gelişme: Müjdeli haber Maliye Bakanlığı’ndan geldi
Binlerce gencin merakla beklediği KYK borçları ile alakalı olumlu ilerlemeler yaşanıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı, KYK b’orçları ile alakalı kapsamlı çalışmasını tamamladı. 18 Temmuz’da açıklanması beklenilen çalışma ile “KYK b’orçları silinecek mi?” sorusu cevap bulacak. İşte KYK kredi b’orçları ile alakalı bütün detaylar…


on dönemde kamuoyunda sık sık gündeme gelen üniversite öğrencilerinin KYK kredi borçları ile alakalı çalışmaların pazartesi günü kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönünden açıklanacağı duyurulmuştu.

KYK KREDİ B’ORÇLARI İÇİN ÇALIŞMA TAMAMLANDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Bakanlığın KYK kredi borçları ile alakalı uzun bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü ve bu çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

ERDOĞAN’DAN KYK TALİMATI

Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, üniversite öğrencilerinin m’ağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla KYK kredi borçları ile alakalı çalışmanın hızlandırılarak 2022-2023 akademik senesi Güz Dönemine kadar tamamlanmasını istedi.

GENÇLER İÇİN YAPICI BİR ÇÖZÜM HAZIRLANDI
İlgili konunun siyasi bir malzeme aracı olmaması amacıyla çalışmaların kamuoyuna duyurulmadan devam ettiğini bildiren yetkililer, bakanlığın kapsamlı bir çalışma yürüterek bu süreçte gençlerin mağduriyet yaşamamaları amacıyla yapıcı bir çözümün hazırlandığını belirtti.

KYK B’ORÇLARI İLE İLGİLİ ÇALIŞMA NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK kredi b’orçları ile alakalı çalışma 18 Temmuz’da gerçekleşecek olan kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönünden kamuoyuna duyurulacak.
BAKAN KASAPOĞLU DUYURMUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “KYK b’orçları konusu ile alakalı gençlerimizi mağdur etmeyeceğiz. Konuyu ilk Kabine toplantımızda ele alacağız” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.