Kategoriler
Genel

MÜJDEYİ DUYURDU !

Erdoğan müjdeyi duyurdu: Asgari ücret zammı kararı! Memur ve emekli zammı açıklaması

Başkan Erdoğan kabine toplantısının sonrası kameraların karşısına geçti. Başkan Erdoğan, milyonların merakla beklediği asgari ücret zammı, memur ve emekli zammıyla ile alakalı son dakika açıklaması yaptı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın sonrası açıklamalarda bulundu.

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI

Başkan Erdoğan, Türkiye’de milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zammı, memur ve emeklilerin zammıyla alakalı müjdeli haberi duyurdu.
Başkan Erdoğan, asgari ücrete zam uygulanacağı müjdesini verdi. Erdoğan, kamu çalışanları ve emeklilere enflasyon farkının verileceğini açıkladı.

Başkan Erdoğan açıklamasında, ”Ülkemideki her kesimi enflasyona ezdirmeme sözümüzü yerine getirmek amacıyla her fırsatı değerlendiriyor, her olanağı harekete geçiriyoruz. Asgari ücretin tekrar değerlendirilmesini istedim. Bakanlığımız belli sayıya göre işçi çalıştıran işletmeleri gözeten şekilde bir planlama yapacaktır. İnşallah en kısa sürede müjdeli bir haberi paylaşmak istiyoruz. ” dedi.

ÇALIŞANIMIZIN VE EMEKLİMİZİN HAYAT PAHALILIĞININ ALTINDA EZİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Erdoğan sözlerinin devamında “Amacımız enflasyon seviyesi kaç olursa olsun hiçbir çalışanımızın ve emeklimizin yaşam pahalılığının altında ezilmesine müsaade etmemektir.” ifadelerini kullandı.

MEMUR MAAŞLARI KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE HESAPLARDA OLACAK

Başkan Erdoğan ayırca, Temmuz ayı memur maaşlarının Kurban Bayramı evvel 8 Temmuz’da zamlı durumuyla ödeneceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.