Kategoriler
Genel

MÜJDEYİ VERDİ !

Bakanlık müjdeyi verdi! Gençlere 3 milyon 500 bin liraya kadar hibe desteği
Gençlik ve Spor Bakanlığının; eğitim, sürdürülebilir gelir ve kültürel kalkınma başta olmak üzere gençlerin katılımını yükseltmek ve geçim kaynaklarının güçlendirilmesi üstüne planlanmış finansal destek programsı başlatacağı bildirildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan oluşturulan bildirimde görüşlerine yer verdiği Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kırsal Bölge Genç Güçlendirme Programı ile gençleri desteklemek ve ileriki hayallerine katkı sunabilmekten ötürü büyük bir heyecan duyduklarını belirtti.

Sundukları destekle kırsaldaki gençlerin potansiyelini meydana çıkaracaklarını açıklayan Bakan Kasapoğlu, “Kapasitelerini geliştirme olanağı bulunmayan gençleri ve istihdam modeli geliştirebilecek kurum ve kuruluşları bir araya getiriyoruz. Emeği ile güçlenen, büyüyen gençlerin her vakit gerisinde olacağız. Ülkemize ve insanlığa parlak ufuklar kazandırabilecek gençlerimizin ileriki hayallerine katkı sunabilmekten büyük bir heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

3 milyon 500 bin liraya kadar bütçelendirilmiş teklifler kabul edilecek
Kırsal Bölge Genç Güçlendirme Programı ile genç merkezli ve çevresel gereksinim çerçevesinde, kapasitelerini geliştirebilme ve kendilerini güçlendirme olanağı bulamayan gençler ile teknolojik üretim ve kapasite geliştirme tecrübesi bulunan, kar h’edefi gütmeyen kurum ve kuruluşların bir araya getirilmesi hedefleniyor.

Program ile gençler, gereksinim çerçevesinde, seçenek üretim ve istihdam modelleri geliştirebilecek, kapasite artırımına yönelik çalışmalar düzenleyebilecek.

Başvuru sahibi sivil toplum kuruluşu, projenin yürütülmesi sürecine direk ya da dolaylı olarak katkıda bulunabilecek.

Ulusal ya da uluslararası proje yapma tecrübesi olan, bugünkü gereksinimlerine teknolojik çözümler üretebilen üniversite inceleme ve program merkezleri, davet teklifine makul üretim yapan teknoloji şirketleri, tekno-kentlerde yerleşik şirketler ile buna benzer teşekküllerden yardım alabilecek ve bunlarla iş birliğinde olabilecek.

İlk olarak Ağrı ve Kars’ta uygulanacak
Kırsal Bölge Genç Güçlendirme Programı ilk olarak Ağrı ve Kars illerinde uygulanacak.

Hibe davetsı kapsamında her bir il amacıyla birer proje finanse edilecek. Proje başı en çok 3 milyon 500 bin TL’ye kadar bütçelendirilmiş teklifler kabul edilecek. Her bir müracaat sahibi yalnızca bir il amacıyla müracaat yapabilecek.

Açıklamada programnın müracaat ve çeşitli verilerine “http://www.kbgg.gsb.gov.tr” adresinden ulaşılabileceği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir