Kategoriler
Genel

ne yapacakmış

Kılıçdaroğlu Resmen kendini tarif etti ve başa gelirse neler yapacağını tek tek anlattı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2023 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı rakip olmaktan çekiniyor ama resmen kendini tarif ederek s’eçinleri kazanacak olan Erdoğan’ın rakibinin neler yapacağını anlattı

ERDOĞAN KAYBEDİNCE GELECEK İSİM HEMEN YETKİLERİNİ DEVREDECELMİŞ

Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının yetkileri eline alınca hemen Meclis’e ve Başbakan’a teslim edecek birinin olması gerektiğini söyledi H’dp İyi P’arti ve Saadet P’artisi ile birlikte Cumhurbaşkanı adayı arayışında olan Kemal Kılıçdaroğlu, nasıl bir aday olması konusunda da kriterlerini açıklamaya başladı. YETKİLERİ HEMEN DEVREDECEK BİR İSİM ARANIYORCHP’nin planına göre; Cumhurbaşkanı adayı aktif bir isim olmayacak S’eçimlerin kazanılması durumunda elinde bulunan tüm yetkileri direkt olarak Meclis’e ve Başbakana devredecek.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili “Cumhurbaşkanı kriterlerimi saymıştım. En önemlisinin altını çizmek istiyorum: Millet İttifakı’nın adayı, nefsini terbiye etmiş biri olmak zorunda. Başkanlığın verdiği muazzam yetkilerle yozlaşmayacak, g’ücünü hızlıca Meclis’e ve Başbakan’a teslim edecek bilgelikte biri olmalı.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin belirlediği Cumhurbaşkanı adayı kriterleri akıllara Ekmeleddin İhsanoğlu’nu getirdi O günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu da CHP’nin bu p’olitikasıyla belirlenen bir isimdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir