Kategoriler
Genel

NEFER

Sav’unma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Kara Kuv’vetleri Komutanlığı’nın envanterindeki ZMA’lara birleşik edilen NEFER insansız kule düzeneğinin testlerinin başarı ile sürdüğünü bildirdi. Demir, Modernize edilen ZMA’ların bu senenin ikinci yarısından itibaren t’eslim edilmeye başlanacağını açıkladı.

 

NEFER insansız kule sistemi ile g’üçlendirilen Kara Kuv’vetlerine ait ZMA’lar senenin ikinci yarısıyla birlikte TSK’nın tüketimine sunulacak.

“TSK’NIN V’URUCU GÜ’CÜ OLACAK”

Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklamalarda tespit edilen Sav’unma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Z’ırhlı Muharebe Araçları Modernizasyonu kapsamında, KKK envanterindeki #ZMA’ları çağdaş sil’ah sistemleri ve yüksek teknoloji vazife ekipmanlarıyla don’atıyor, muharebe sahasındaki beka kabiliyeti, durumsal farkındalığı ile darbe kuv’veti etkinliğini mühim ölçüde artırıyoruz.

‘BU YILIN İKİNCİ YARISINDAN İTİBAREN T’ESLİM EDİLECEK’

Bu kapsamda Modernize ZMA’ya birleşik ettiğimiz NEFER insansız kule düzeneğinin testleri başarı ile sürüyor. Modernize ZMA’ları sistem kalifikasyon testlerini tamamladıktan sonra, bu senenin ikinci yarısından itibaren teslim etmeye başlayacağız” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir