Kategoriler
Genel

NİHAT HATİPOĞLU

‘Ö’len eşe dokununca Abdest bozunur mu?’ diye soruldu! Nihat Hatipoğlu’ndan olay cevap
ATV ekranlarında “Dosta Doğru” programını yayınlayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, canlı yayında kendine yöneltilen ‘Ö’len eşe dokununca Abdest bozunur mu?’ sorusuna cevap verdi.

Ramazan ayının başlamasıyla ATV ekranlarında “Dosta Doğru” programıyla geri dönen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, her gün konuklarıyla beraber seyircilerden gelen soruları cevaplıyor. Kendisine gelen soruları cevaplayan Hatipoğlu, “Ölen eşe dokununca Abdest bozunur mu?” sorusunu cevapladı. Hatipoğlu, “Hiçbir şey olmaz. Burada kadınlar da erkekler de mağdur ediliyor.” diyerek soruyu cevapladı.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile Sahur ve İftar uygulamaları bu yıl de aldığı enteresan sorularla dikkatleri üstüne çekiyor.

Adana’dan canlı yayına katılan bir genç, “Ve’fat eden teyzemi yıkayan kadın, bize izin verdi, öptük vedalaştık ama teyzemin eşine dokundurmadı. Abdestinin bozulacağını söyledi. Bu dinimizce günah mıdır? Dokununca Abdesti bozunur mu? sorusu üstüne Hatipoğlu şu cevapı verdi.

“Hiçbir şey olmaz. Burada kadınlar da erkekler de mağdur ediliyor. Eşi ö’lmüş son defa veda etmek istiyor. Neden haram olsun? Nikahı düşmedi. 4 ay gibi bir zamanı var. Evlilik devam ediyor. Görmek istiyorsa görür tabii. Vedadır bu.

Hatta gereksinim haline, kocası eşini yıkayabilir. Tersi de olabilir.” cevapını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.