Kategoriler
Genel

NİHAT HATİPOĞLU

Türkiye’nin en çok izlenen Tv kanalı olan Atv’de çok uzun yıllardır iftar ve sahur uygulamaları yayınlayan Prof Dr Nihat Hatipoğlu en çok izlenen iftar ve sahur uygulamaları yapmaya devam ediyor

Türkiye’nin en çok izlenen Tv kanalı olan Atv’de çok uzun yıllardır iftar ve sahur uygulamaları yayınlayan Prof Dr Nihat Hatipoğlu en çok izlenen iftar ve sahur uygulamaları yapmaya devam ediyor bazı durumlarda Nihat Hoca’yı çok kız’dıracak sorular soruluyor bunlardan biride geçen gün soruldu Nihat hoca bu soru’ya adeta a’teş püskürdü.

Hz. Hamza’yı ö’ldüren Vahşi amacıyla “hazreti” ifadesini kullanan ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, “Onun amacıyla nasıl o ifadeyi kullanırsın?” şeklinde yöneltilen bir soruyla çileden çıktı. Hatipoğlu, “Çok bildiğini zannediyorsun. İki sözcük okumuşsun okuduğunu da hatalı okumuşsun. Senin ne haddine? Sen kimsin?” ifadelerini kullandı.
Ramazan ayının başlamasıyla ekranlara geri dönen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, her gün konuklarıyla beraber dini konulara yönelip seyircilerin merak ettiği soruları yanılıyor.

“HAZRETİ DEMEMELİSİNİZ”
Son olarak programa, Nihat Hatipoğlu’nun hitabını eleştiren bir izleyicinin sorusu damga vurdu. Hazreti Vahşi’ye “Hazreti” denmesini hatalı bulan izleyici, “Hz. Hamza’yı öldüren Vahşi’ye Hazreti dememelisiniz. Onun amacıyla nasıl o ifadeyi kullanırsın?” eleştirisinde bulundu.

“SENİN NE HADDİNE?”
Prof. Dr. Hatipoğlu bu eleştiri karşısında çileden çıkarak, “Sen kimsin ya? Edep. Her kitapta bu bu tür geçer. Çok bildiğini zannediyorsun. İki sözcük okumuşsun okuduğunu da hatalı okumuşsun. Senin ne haddine? Sen kimsin? Önce peygamberin sahabesine nasıl bu tür dersin?” ifadelerini kullandı. Prof Dr Nihat Hoca bu hususta çok titiz olduğunu dile getirdi bilip bilmeden konuşulmaması gerekliliğini açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir