Kategoriler
Genel

not bıraktı ve.

Evsiz adamı masasına davet etti ve sonrasında… Yemek ısmarladığı adam teşekkür etmek için bir not bıraktı ve.. Ş-ok oldu.. Ayrıntılar haberimiz ayrıntılarındadır..Çünkü.Üniversite öğrencisi olan Casey Fischer, evsiz bir adamla yaşadıklarını feysbuk’ta anlattı.’Bir sabah kahve almak ve kahvaltı etmek için bir fast-food restoranına gittim. Tam dükkana girerken şarkı söyleyen ve bo-zuk para toplayan bir adam görmüş oldum. Yanından geçtim kahve alıp bir masaya oturdum. Daha sonra evsiz adamın elinde bir şeylerle restorana doğru geldiğini görmüş oldum. Adam elinde ne kadar bo-zuk para varsa hepsini çıkarmış sayıyordu. Açık ki restorandan bir şeyler alacaktı ve parasını denkleştirmeye çalışıyordu. Ancak çok açık ki parasını denkleştirememişti. Insanın yanına gittim konuşmak istedim ancak pek konuşma taraftarı değildi. Hatta kendisini süper si-nir bo-zucu olarak tanımlıyordu……

Her neyse ki adının Chris bulunduğunu öğrendim. Derhal gidip tatlı çörek ve kahve alıp masama çağrı ettim. Adam bunun karşısında ş-ok oldu ve sonrasında kabul etti.’ Masaya oturduktan sonrasında tüm yaşam öyküsünü anlattı. Evsiz babasını hiç tanımadığını, sokakta başlamaya başlamasının sebebinin uy-u- turucu kullanmak olduğunu ve yaptığı bu hatadan dolayı kendisinden ne-fret ettiğini itiraf etti. Evsiz adam daha sonra sokaklarda hayata devam etmenin ne kadar zor olduğundan, özellikle soğuk havalarda o-lmemek için sabaha kadar uymadığından bahsetti. Tüm söyledikları genç kızı çok ü-zdü. Chris, annesinin gurur duyduğu bir evlat olmak istemişti sadece anası birkaç yıl önce ka-nsere ye-nik dü-şmüştü…..

Aradan bir saat geçtikten sonrasında Casey derse geç kalmış olduğunı fark etti. Tam masadan kalkacağı sırada evsiz adam Casey’e son bir şey vereceğini söyledi. Casey tam ayağa kalkmışken Chris bir kağıda yazdıklarını ona verdi. Çi-rkin el yazısı için özür dileyip ısmarladıkları için teşekkür etti. Casey kağıdı okuduğunda gözleri do-ldu. “Bugün kendimi o-ldürecektim. Sayende va-zgeçtim. Teşekkür ederim sana güzel insan.”Casey yaptığıyla bir insanın hayata tutunmasını sağlamış….

Aradan bir saat geçtikten sonrasında Casey derse geç kaldığını fark etti. Tam masadan kalkacağı sırada evsiz adam Casey’e son bir şey vereceğini söylemiş oldu. Casey tam ayağa kalkmışken Chris bir kağıda yazdıklarını ona verdi. Çi-rkin el yazısı için özür dileyip ısmarladıkları için teşekkür etti. Casey kağıdı okuduğunda gözleri do-ldu. “Bugün kendimi o-ldürecektim. Sayende va-zgeçtim. Teşekkür ederim sana güzel insan.”Casey icra ettiğiyla bir insanoğlunun hayata tutunmasını sağlamış….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir