Kategoriler
Genel

O TARİHTE DÜŞÜCEK

Dolar amacıyla yok bundan sonra dedirten ön görü: Dolar o tarihte 6 liraya düşecek
Dolar kurundaki yukarıya yönlü hareket devam ediyor. Döviz kurunun önümüzdeki süreçte ne yönde şekilleneceği merakla takip edilirken incelemeci yazar Engin Avcı’dan olay bir ön görü geldi. A’vcı, dolar kurunun sene sonucunda 6 ila 9 lira arasına gerileyeceğini öne sürdü.

Dolar kuru 16 liranın üstünde seyretmeye devam eder iken eksperler Merkez Bankası’nın yeni bir enstrüman açıklayacağını düşünüyor.

Emrah İnç’in Youtube kanalına misafir olan incelemeci yazar Engin Avcı’dan çok konuşulacak dolar yorumu geldi.

Engin Avcı yaptığı açıklamada, “Bir gecede dolar 7 lira düşmüştü. Benim 2022 sene sonu döviz amacım 6 lira ila 9 lira arasındadır. Sebebini anlatayım. Türkiye, 150 milyar dolarlık bir uyuşma imzaladı. Bunun ilk akışı Temmuz ile Ağustos ayında göreceğiz. Bahçeli, yüzüncü seneımızda 100 milyon nüfus dedi.

Cumhurbaşkanı’nın Nisan ayında attığı aşaması biz Ağustos’ta göreceğiz. Kesinlikle dolar 10 liranın altına inecek. Türkiye’den bir bilinç değişimi var. Bizim ihracata yönelik ekonomimiz değişiyor. Ağustos ayında 50 milyar dolar Türkiye’ye giriş yapacak. O gün gelince bu söylediklerimi hatırlatsınlar. Üstat Hazret bin sene evvel demiş ki, Rum Doğuyu ve Batı’yı ele geçirince mülkü ele geçirir. Bu mülk iş’gal edilince sürenin en büyük kötülüğü toplumun ortamında zuhur eder. Sal’gın, hastalık, besin k’rizi, sav’aş, ekonomi ile mücadele ettik, ediyoruz. Şimdi bilinçun vaktidir. İki ay daha bir y’angın var. Sonra refahı göreceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir