Kategoriler
Genel

Ödemeler Başlıyor..!

450-550-600 TL destek: Bakan Yanık duyurdu, ödemeler bu cuma başlıyor İhtiyaç sahiplerine yönelik hazırlanan Aile Destek paketi kapsamında verilen destek ödemelerinin 12 ay boyunca yatırılması planlanıyor. Aile Destek programı hakkında detaylar gelen son açıklamalar ile birlikte netlik kazandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık son olarak yaptığı açıklamada çalışanlar ve emeklilerin de programa başvuru yapabileceğini duyurdu. 450 – 600 TL arasında değişen tutarlar ile düzenli olarak ödenecek olan destek paketinin başvuru şartları, ödeme tarihleri ve başvurunun hangi platform üzerinden yapılacağı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Aile Destek Programı müracaatları e-devlet platformu üzerinden alınacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Aile Destek Paketi tarihleri ve detayları ile alakalı açıklamalarda bulundu. Peki, “2022 Aile Destek Programı nedir, kimler yararlanabilir?” İşte konuyla alakalı merak edilen soruların yanıtı…

 

ÇALIŞANLAR VE EMEKLİLER DE BAŞVURU YAPABİLECEK

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medyadan açıklama yaptı:mTürkiye ürettiği refahı paylaşıyor! Güçlü bir sosyal devlet olmanın neticesi olarak yaşama geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emekliler de müracaat yapabilecek. Emeklilerimiz:mGenel şartları taşımaları ve hanede şahıs başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla;SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir. Ayrıca Temmuz’da müracaat yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır.

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

 

Aile Destek Programı müracaatları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı bulunduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.

 

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 

Aile Destek Programına başvuran şahısnin;

Mavi Kart sahibi olması,

 

Yerleşim adresinin vatan dışında olması,

 

18 yaşından ufak olması,

 

Hanesinde memur, kamu işçisi, noter ya da muhtar olarak çalışan ya da vatandışında çalışan, vatandışı borçlanan ya da özel sandıklar kapsamında olan şahıs ya da bireylerin bulunması hallerinde müracaatlar değerlendirmeye alınamayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir