Kategoriler
Genel

Ödemeyin..

CHP lideri Kılıçdaroğlu borcu olan vatandaşlara seslendi: Ödemeyin, seçimden sonra ben hesaplaşacağım CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı videolara bir yenisini daha ekledi. Bu videosunda ekonomiyle ilgili gelişmeleri değerlendiren Kılıçdaroğlu, 2 ila 3 yıl arasında bankalara ödenemeyen borçların, Varlık Şirketleri’ne devredilmesi hakkında konuştu.
“SİZİN DESTEĞİNİZİ İSTEMİYORUM”

Bir grubun desteğini istemediğini bildiren CHP önderi, “İster finans devleri, ister varlık mafyacıklar, ister varlıklı dernekleri olsun. Bay Kemal için hepiniz benzeriniz. Halkın ekmeğine dokunduysanız, sizlerle oturmam. Sizlerle katiyen ve katiyen piyasalık yapmam. Sizin desteğinizi alacağıma politikai bugün bırakır giderim. Halktan çalınanı telafi etmem için önce sizin soyduklarınızı tahsil etmem lazım. Hiçbirinizin gözünün yaşına bakmayacağım. Buradan hepsine sesleniyorum. Hem nalına, hem mıhına, ‘hadi oradan’ diyorum” dedi.


“BORÇLARINIZI ÖDEMEYİN, ONLARLA BEN HESAPLAŞACAĞIM”

Son olarak halka seslenen ve bankalar tarafından Varlık Şirketleri’ne devredilen borçlara ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, “Borçların faizi arttıkça ödeme şansı kalmayan insanların borçlarına bankalar ne yapıyor? Bu da bir başka soru. Borçlarınızı varlık şirketlerine satıyorlar. Öyle varlık dendiğine de bakmayın. Kılıf o kılıf. Bu şirketler tefecidir, mafyadır. Borçlarınız nedeniyle avukatlar tarafından aranacaksınız. Size, ailenize zarflar gönderecekler, tehdit edecekler. Bunlar tefecidir, bunlar mafyadır. Bunlar engerekler ve çıyanlardır. Bunlar aşınıza ve ekmeğinize göz koyanlardır. Sakın, sakın ödemeyin! Seçimden sonra onlarla ben konuşacağım, ödemeyin” ifadelerini kullandı.
VARLIK YÖNETİM ŞİRKETLERİ KONUSU NEDİR?

Bankalar ortalama 2-3 yıl hukuki takipten sonra tahsil edemedikleri dosyalardan oluşan tahsili gecikmiş alacak portföylerini ihale yoluyla varlık yönetim şirketlerine temlik eder. Bu şirketler de vatandaşlardan borçları tahsil etmeye çalışır.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir video yayınladı. Konuşmasında bankaların borçlarını Varlık Şirketleri’ne devretmesine değinen CHP lideri, “Borçlarının faizi arttığı için ödeme yapamayan insanların borçlarına bankalar ne yapıyor? Bu da bir başka soru. Borçlarınızı varlık şirketlerine satıyorlar. Öyle varlık dendiğine de bakmayın. Kılıf o kılıf. Bu şirketler tefecidir, mafyadır. Onlara borçlarınızı ödemeyin, seçimden sonra onlarla ben hesaplaşacağım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir