Kategoriler
Genel

öğren de gel!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yap-işlet-devret modelini lekelemeye kalkan muhaliflere sert çıktı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında, canlı yayında açıklamalarda bulunmuş oldu. Erdoğan’ın açıklamalarının satırbaşları: Her zaman söylemiş olduğimiz benzer biçimde AK Parti milletin sesidir, milletin hizmetkârıdır. Günün 24 saati milletin sesidir.

Parti toplantılarında bununla birlikte siz değerli ziyaretçilerimizin aracılığıyla milletimizin dertlerini öğrenme imkanı buluyoruz. Kadim davamızın bizlere gösterdiği yolda yürürken, partimiz daha büyük hedeflere koşuyor. Sabırla çalışarak önümüzde çıkan her problemi çözüyoruz.

Bugüne dek girdiğimiz 15 seçimi istisnasız tamamında sandıktan açık ara parti olarak çıktık. 2023 seçimlerinin arefesindeyiz. Bir defa daha milletimizin karşısına çıkacağız ve seçmenden ruhsat isteyeceğiz. Her seçim önemlidir fakat 2023 seçimleri Cumhur İttifakı’nın geleceğinin ötesinde milletimiz için bir yol ayrımını ifade edecektir.

Cumhuriyet tarihimizin, AK Parti’nin şu iktidarı döneminde adalette, dış politikada, tarımda, enerjide şu anda özellikle 1915 Çanakkale Köprüsü adeta bir taç mesafesindedir. Dünyanın en önemli köprülerinden biri olacak, hatta bir numarası diyebileceğimiz bir köprüyü inşa ettik. Anlamı var. Burası Çanakkale. Zaferin taçlandığı bu bölgede bu eseri ortaya dercetmek, hatırlayın deniz dalgalı karşıdan karşıya geçemezsin, fakat şimdi bu köprümüzle 6 dakikada Asya’dan Avrupa’ya geçecek bir yatırımı gerçekleştirmiş olduk. Bu da bize nasip oldu.

Yavuz Selim Köprüsü’nü yaptık, ona takıldılar. Ey ana karşıcılık, Ordu-Giresun’da denizin üzerinde havalimanı yaptık. Haberiniz var mı? 25 havalimanından 56 havalimanına çıktık. Ülkemizin bir yerinden bir yerine gidecek olan vatandaşım uçaktan inince otuz dakikada, 45 dakikada evinde.

Döviz kurundaki, enflasyondaki dalgalanmalar yaşamış olduğumız geçiş sürecinin bedelleridir. Bizler durmadık, çalışıyoruz. Fiyatlar şunlar bunlar. Sevgili yurttaşlarım bakın durmuyoruz. Bu yatırımları yaparken bu yatırımları da özellikle süre oluyor. Yap-İşlet-Devret’le bu adımları atıyoruz. Fakat akılları almıyor, ‘Ne demek açıklayın’ diyorlar. E öğren de gel.

Yüklenici firmaların kendi imkanları ile bu yatırımı yapıp ondan sonrasında da yaptığımız ihaleyle ama 10, ama 15, fakat 20 senede bunun bedelini biz devlet olarak kendilerine ödüyoruz. Devletin kasasından bir kuruş çıkmıyor. Burada yüklenici şirket bunu yapıyor. Fakat köprüden, ama otobanlardan geçen vatandaş bedelini ödüyor, açık mı var, bu açığı da devlet o yüklenici firmaya ödüyor.

Ülkemizin aslabir ilini, ilçesini, köyünü ihmal etmeden her karış vatan toprağına hizmetlerimizle mührümüzü vurduk. Bizde fark yok, ne dedik? Batı’da ne varsa Doğu’da da o olacak dedik. Bazıları saf saf soruyor: ‘Ya siz gerçekten Kürtleri de seviyor musunuz?’ Ya tanrı’tan korkun… Bizde fark yok. Rabbimizin tüm yarattıklarının siyahıyla beyazıyla, hepsi bunlar bizim kardeşlerimiz. Üstünlük şu kavim, bu kavim değil yalnız ittika iledir. Sormak lazım onlara, siz ittikayı biliyor musunuz? Bilmezler. Çünkü onlar başka şeyle meşgul.

Sağlıkta tarihimizin en büyük sıhhat reformunu yapmışız. Onlar bunun üzerine ne ekleyeceklerini açıklasınlar. Çıksınlar söylesinler. Bizler merdiven altlarında hakkaniyet arayışlarını biliriz. Şimdi ise çağdaş, oldukça lüks hakkaniyet saraylarını yaparak hakim, savcı daha rahat çalışsın diye adımlar atmışız. Bunu eleştiriyorlar. Bizim MİT’İmiz belki de Pentagon’dan sonra dünyanın iki numaralı teşkilat binasıdır.

İnşallah TSK’nın tüm birimlerini, MİT’e yakın yerde inşaatı devam ediyor. Orada onunla beraber güvenliğimizi daha güçlü şekilde temsil edeceğiz. Jandarma’ya büyük güç kattık. Polis teşkilarımız bu konuda hayet iyi konumda. Onlar ne yapacaklarını açıklasınlar. Ellerinde büyükkent belediyeleri var. Ne yapıyorlar görelim. Peynir gemisi lafla yürümüyor. Sel afetleri olduğunda bu tarz şeylerin belediyelerindeki yerlerin ne hale geldiğini gördük.

Seçim barajının yüzde 7’ye düşürülmesinden, yeni yönetim sistemimizle ilgili bir çok düzenleme içeren bu düzenlemenin ülkemize hayırlı olmasını arzuluyorum. Seçim kanunda yapılacak bu düzenleme maksimum CHP milletvekillerini rahatlatacaktır. Çünkü bu partinin milletvekilleri gruplar halinde başka partilere altın tepsilerde ikram ediliyor. CHP milletvekillerinin tuzluk şeklinde politika masasında dolaştığı tablolarla tekrar karşılaşmayacağız. Seçim Kanunu ile siyasi mühendislik ürünü taşınmalara ihtiyaç kalmayacak, utanç verici tablolarla bir daha karşılaşmayacağız.

İttifaklar içinde yer edinen partilerin haiz oldukları oy potansiyelinin çok üzerinde güç ve vekil çıkarttıkları sistemi değiştiriyoruz. Bu düzenlemede maksimum CHP’li vekillerin işine yarayacaktır. Daha masada iyi mi oturacaklarına bile karar veremeyenlerin böylesine köklü reformu düzenlemeleri düşünmeleri, uygulamaya geçirmeleri elbet mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir