Kategoriler
Genel

ortaya çıktı!

Şehit Yusuf Ataş’ın vasiyeti yürekleri sızlattı: Yerine getirmek boynumuzun borcudur
kuzey Irak’ta gerçekleşen Pençe Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Astsubay Yusuf Ataş’ın vasiyetini anlattığı görüntüler yürekleri sızlattı. Şehit Yusuf Ataş çektiği videoda “Ben ölürsem Lösemili bir çocuğun tüm masraflarını karşılayın… Anamın babamın elini öpün…” sözlerini kullanınca LÖSEV ise ‘’Yerine getirmek boynumuzun borcudur’’ şeklinde yanıt verdi.

Bu olayın arkasından LÖSEV’e bağış yağdı.
21 yaşındaki Piyade Astsubay Yusuf Ataş, Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe Kilit operasyonu bölgesinde şehit düştü. Elazığ’ın Kovancılar ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Şehit Yusuf Ataş’ın vasiyetini anlattığı görüntüler ortaya çıktı. Ataş videosunda, “Benim vasiyetim. Hayattan maksimum istediğim şey, bir tane kız çocuğum olsun isterim. Eğer ölürsem bir tane lösemili kız çocuğunun hayatı boyunca tüm harcamalarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir de bayramda gidin annemim babamın elini öpün” ifadeleri yer aldı. LÖSEV ise bu videoya karşılık olarak ‘’Yerine getirmek boynumuzun borcudur’’ sözlerini paylaştı.


Şehit Yusuf Ataş
Yerine getirmek boynumuzun borcudur
LÖSEV, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide, Şehit Ataş’ın vasiyetiyle ilgili olarak, “Vatan için gaslınü kırpmadan şehitlik mertebesine yükselirken lösemili çocuklarımızı kalbinde taşıyan Mehmetçiğimizin vasiyetini yerine getirmek boynumuzun borcudur. Pençe – Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Astsubay Yusuf Ataş’a allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.


Ataş’ın vasiyeti sonrasında binlerce fert LÖSEV’e bağış yaptı ve bağış dekontlarını toplumsal medya hesaplarından paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir