Kategoriler
Genel

Oy Farkını Açıkladı.

Son seçimleri bilen ORC’nin yeni anketinde AK Parti ile CHP arasındaki Farkı Açıkladı.Son seçimlerde en doğru tahminde bulunan ORC Araştırma, temmuz ayı anketinin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı

Son seçimlerde en doğru tahminde bulunan ORC Araştırma, temmuz ayı anketinin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Ankete göre, AK Parti yüzde 27.1 oy ile ilk sırada yer alırken CHP yüzde 24’te kaldı.

Üçüncü sırada ise İYİ Parti, yüzde 22.1 oy oranı ile kendisine yer buldu. Böylelikle, AK Parti ile CHP arasındaki puan farkı 3 olarak ölçülürken, CHP ile İYİ Parti arasındaki fark ise 2 puan olarak kaydedildi. ORC Araştırma, vatandaşlara “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusunu yöneltti. Temmuz ayında hazırlandığı belirtilen anketten çıkan sonuçlar dikkat çekti.

AK PARTİ BİRİNCİ, CHP İKİNCİ OLDU Ankete göre, AK Parti yüzde 27.1 ile en çok oy alan siyasi parti oldu. Ancak, muhalefet partisi ile arasındaki farkı açamadı. AK Parti’nın arkasında ikinci sırada yer alan Cumhuriyet Halk Partisi, yüzde 24 oy topladı. CHP, bu oranla AK Parti’nin yalnızca 3 puan gerisinde kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir