Kategoriler
Genel

Öyle bir şey oldu ki..

Kulağa sarımsak koyarsak ne olur.. Kulağına her gün sarımsak koyan kadının vücudunda öyle birşey oldu ki…Kulağına her gün sarımsak koyan kadının vücudundan iyi mi değişim oldu? Sarımsak kullanmanın 5 alternatif yolunu bulunmuş oldu. Doğal tedavi yöntemi olan mucizevi sarımsağın yararları galerimizin teferruatında… Vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı olması durumunda kulağınıza bir diş sarımsak geçirmek ağrı kesici görevi görür. Kulağa koyulan sarımsak kısa bir süre sonra ağrıya iyi gelir ve doğal antibiyotik bileşenler ortaya çıkarak, vücuda kimyasal almadan ağrıların geçmesini sağlar. Kulağa sarımsak geçirmek benzer biçimde minik bir pamuğa sarımsak yağı da damlatabilirsiniz.

SARIMSAK YAĞI İÇİN İHTİYACINIZ OLANLAR
*Birkaç diş sarımsak
*2 ila 4 yiyecek kaşığı zeytinyağ
*ufak tencere
*ufak cam kavanoz
*Süzgeç
UYGULANIŞI
Birkaç diş sarımsak soyulur ve iri doğranarak tencereye konur. Akabinde tencereye zeytinyağı eklenmiş olur. Düşük sıcaklıkta ısıtılır. Karışımın kokusu çıkana kadar tencerede karıştırılır. Kokusu çıkan karışım ocaktan alınır ve soğuması beklenilir. Elde ettiğiniz bu yağı da kulak ağrılarınıza doğal çözüm olarak kullanabilirsiniz.
SARIMSAK BAŞKA HANGİ AĞRILARA İYİ GELİR?
Kulak enfeksiyonlarını durdurun. Kulak enfeksiyonları genellikle antibiyotik yardımıyla tedavi edilir, sadece sarımsak ile de tedavi edilebilir. Bu ilaç özellikle çocuklar için önerilmektedir, çünkü tertipli tıbbi reçeteler için çok ufak olabilirler. Evde kulak enfeksiyonunu tedavi etmek için, sarımsak yağı elde etmek için diş sarımsaklarını sıkın. Birazcık ısıtın ve bir pipet içine birkaç damla ekleyin ve kulağınıza damlayın. Önce bir doktora danışmanız önerilir, sadece sıcak sarımsak yağının işe yaradığı söylenir .
Diş ağrısı rahatlatmak, yapmanız gereken tek şey, acı veren dişe sürtmek..

Sarımsak naturel bir yapıştırıcıdır. Bu kırılgan maddeler için tutkal olarak kullanabileceğimiz anlamına gelir.
Yüz temizleyici sarımsak, güçlü antiseptik, antiviral ve mantar önleyici özellikler ihtiva eder. Bu erişkin sivilce, sivilce izleri ve diğer birçok cilt hastalıkları ve alerjileri ile harpmaya yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Kıymık üzerine ince bir dilim sarımsak koyun, bir sıva ile sabitleyin ve yatağa gidin. Ertesi gün, kıymık artık cildinize sıkışmış olmadığını göreceksiniz. Aloe yaprağı kullanıyorsanız aynı sonucu elde edersiniz. Kulağa konulan sarımsak vücuttaki ağrılara iyi gelir.
Diş ağrısı rahatlatmak, yapmanız gereken tek şey, acı veren dişe sürtmek.. Yüz temizleyici. Sarımsak, güçlü antiseptik, antiviral ve mantar önleyici özellikler içerir. Cilde parlaklık sağlar.
Kıymık üzerine ince bir dilim sarımsak koyun, bir sıva ile sabitleyin ve yatağa gidin. Ertesi gün, kıymık artık cildinize sıkışmış olmadığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir