Kategoriler
Genel

ÖYLE BİR ŞEY YAPACAK Kİ

TOGG’un fiyatı otomotiv piyasasını alt üst etti! Düşük gelirli de çok rahat alabilecek! Çıkacağı tarih yaklaştı! Özel kredi tanımlanacak!
2022 yılının son zamanlarında seri üretime geçmesi beklenen TOGG’un fiyatı otomotiv piyasasını alt üst etti. TOGG’un satış fiyatı düşük gelirli vatandaşların da çok rahat alabileceği bir araç olarak dikkat çekiyor. İşte TOGG’un üretimi konusunda son detaylar…Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB ortaklığında kurulan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) ilk aracının 2023 senesinde satışa sunulması bekleniyor. Araç piyasasının son vakitlerde son derece yüksek olması sebebiyle TOGG’un fiyatında da buna ideal değişiklıklar yapılacak..

TOGG’un alınması için özel kredi kampanyaları da vatandaş ile buluşturulacak. Bu ilerlemeler sonucunda TOGG’un çıkış tarihini de öğrenmek isteyenler internet üzerinden tetkik yapmaya bütün süratiyle devam ediyor. Geçtiğimiz zamanlarda ABD’nin Las Vegas eyaletindeki CES 2022 etkinlşğinde tanıtılan yerli elektrikli vasıta TOGG, şu sıralarda İstanbul’daki Zorlu Center’da görücüye çıktı. Donanımlarıyla büyük ilgi çeken TOGG’u gören vatandaşlar modelin başka vasıta markalarından çok daha üstün bilhassare sahip olduğunu söylerken, dizayn manasında da son derece gösterişli olduğunu ifade ediyor.

Düşük gelirli de çok rahat alabilecek

Son vakitlerde vasıta fiyatlarının son derece pahalı olması yurttaşların vasıta sahibi olma hayallerine balta vursa da TOGG’un satın alımı konusu ile ilgili insanların cebini rahatlatacak birtakım kredi kampanyalarının başlatılması bekleniyor. Bu sayede Türkiye’nin ilk yerli aracı olacak olan TOGG’u satın alabilmek daha basit duruma gelecek.

Çıkacağı tarih yaklaştı

2022 yılının son aylarında seri üretime geçmesi ve sonrası da 2023 yılının ilk ayları ortamında satışa sunulması beklenilen TOGG’un bilhassa Sedan modeli bir çok insanın beğenisini kazandı. Bazı vatandaşlar söz konusu model ile ilgili “Modelin iç dizaynı olsun, dış dizaynı olsun, gayet çarpıcı görünüyor. Tasarım komple çok şık. Orta konsol çok kullanışlı. Ön far detayları çok iyi. Tesla’dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü Tesla çok düz bir vasıta. Artık grurla ve güvenle yerli ve milli otomobilimize binebileceğiz” ifadelerini kullandı. TOGG’un 2022 yılının son çeyreğinde yani Kasım ya da Aralık ayları ortamında seri üretime hazır duruma getirilmesi bekleniyor. Homogolasyon testinin de tamamlanmasının sonrası merakla beklenilen yerli vasıta TOGG, 2023 yılının ilk dönemlerinde pazara sürülecek. Aracın 2030 senesine kadar 5 değişik modelinin üretilmesi ve toplamda 1 milyon adede ulaştırılması amaçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir