Kategoriler
Genel

özür diledi..

Ruslar Ukrayna’yı i’şgal etme girişimine başlayarak resmen son 70 yılın en büyük hatasını yaptı çok büyük yaptırımlara maruz kalan Ruslar pişman oldu ama iş işten geçti Ruslar artık özür dileme seanslarına bile başlamış durumda İ’srail Başbakanlık Ofisi, Rus Devlet Başkanı P’utinin Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un N’azi lideri H’itlerin Y’ahudi kökenli olduğunu düşündüğünü ve “En büyük Y’ahudi karşıtları Y’ahudilerdi sözleri için geri adım atarak İ’srailden özür diledi.

RUSLAR GERİ ADIM ATTI ÖZÜR DİLEDİ

Rus lider P’utin, İ’srail Başbakanı Naftali Bennet ile telefon görüşmesinde Ukrayna’daki a’skeri o’perasyonlar hakkında bilgi verdi. Kremlin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, “Rus Devlet Başkanı, Naftali Bennet’i ve İ’srail halkını bugün kutlanan İ’srail Bağımsızlık Günü nedeniyle samimi bir şekilde kutladı. Dostane Rus İ’srail i’lişkilerinin daha da geliştirilmesi ve iki ülkenin liderleri arasında faydalı temasların sürdürülmesi konusunda karşılıklı ilgi dile getirildi. Ukrayna’daki durumla ilgili detaylı bir görüş alışverişi devam etti” denildi.

P’utinden L’avrov özrü
İ’srail Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada ise, Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un İtalyan televizyonuna verdiği demeçte N’azi lideri H’itlerin Y’ahudi kökenli olduğunu düşündüğünü ve “En büyük Y’ahudi karşıtları Y’ahudilerdi sözleri için P’utinin Bennet’ten özür dilediği aktarıldı.

P’utinin Lavrov’un sözleri için Benett’en özür dilediği ve Benett’in de P’utinin özrünü kabul ettiği belirtilen açıklamada, Bennett’in de P’utine Y’ahudi halkına ve H’olokosta i’lişkin tavrını açıkladığı için teşekkür ettiği ifade edildi Ruslar s’avaştan dolayı sıkıştığı için özür dileme seanslarına başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir