Kategoriler
Genel

Özür Dilediler

Afyonkarahisar’ın Dazkırı bölgesinde gerçekleşen olayda, trafik denetimi yapan jandarma ekipleri, durdurdukları bir aracın sürücüsünden ehliye ruhsat sorup belgeleri istedi.

Belgelerin eksik olmasına üstüne aracın sürücüsüne ceza yazarken, sürücünün ş-e-h-it babası bulunduğu bilgisine ulaştı. Sürücü Abdurrahman Ö.’ye 235 TL para cezası kesen Jandarma Astsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla, ş-eh-i-t babasına kestikleri para cezasını kendileri ödedi. Ş-e-hi-t babasının elinin öpüp baş sağlığı dileyen jandarma ekipleri, Türkiye H-ar-p Malulü Gaziler Ş-eh-it Dul Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’ya ulaşarak,olayı anlattı.


Başkan Kumartaşlı da Dazkırı Kaymakam Vekili Mesut Coşkun’a bilgi verdi. Kaymakam Vekili Coşkun, İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’nı arayarak teşekkür ettikten sonra Astsubay Zeki Marmara ve Uzman Çavuş Faruk Yayla’ya teşekkür belgesi ile plaket verdi. İsmail Kumartaşlı da birer plaket ve teşekkür belgesi sunarak olayla ilgili: “Konuyu İlçe Jandarma Komutanlığı’na bildirdik.

Görevli personel aralarında para toplayıp, cezaya ortak olmak istemiş. Fakat cezayı ödeyen iki a-sk-er-imiz bunu kabul etmemiş. Ş-e-h-it yakınları ve gaziler olarak desteklerinden ve hoşgörülerinden kaynaklı teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir