Kategoriler
Genel

PARA PİYASALARI

Altın ve Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş’ten yeni hafta uyarısı: Doları olanlar bunu yapsın
Altın ve dolar amacıyla gergin bekleyiş sürerken Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş’ten sansasyonel bir ön görü geldi.
Dolar uçup giderken ons altın çakılırken vatandaşlar ne gerçekletireceğini şaşırmış durumda. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, dünyada süratle yükselen dolarla altın alma trendini Türkiye’de z’arar etmeden yapabilmenin tek yolunu anlattı.

İşte İslam Memiş’in o kritik açıklamaları:

“Dolar endeksi 109’a kadar yükseldi. Diğer yabancı para birimlerine de yatırım yapabilirsiniz. İsviçre frangı olsun, sterlin olsun. Sterlinle sizi Ocak ayında tanıştırmıştım. Ciddi anlamda değer kaybeden, önü açık bir para birimidir. Parite ile dolarınızı takas prosedüründe gene gerçekleşleştirebilirsiniz. Elinde dolar olanlar bugünlerde çok şanslı. Eylül ve ekimle beraber euro ve sterlinde c’iddi toparlanmalar bekliyor olacağım.

Avrupa Merkez Bankası’nın faiz artırımına tekrar gitmesiyle bu da euro ve sterlinin toparlanmasına namacıyla olacaktır. Teknik revizyon ile c’iddi değer artışları görebiliriz.

Bunu altın ve gümüş üzerinden de yapabilirsiniz. Elinde dolar sahip olan, bugünlerde çok şanslı. Çünkü altın ons ve gümüş ons fiyatında da c’iddi düşüşler yaşandı. Şu anda gram altın/TL fiyatı yüksek. İçeride düşmüyor. Ekranlardakinin aksine gram altın/TL fiyatı şu anda 981 lira. Serbest piyasalara geldiğinizde o televizyonlardaki rakamların geçerli olmadığını göreceksiniz. Gram altın/TL amacıyla söylüyorum bunu ama paritelere baktığınızda dünya ucuz altın almaya devam ediyor. Dünyada dolarla emtia alanlar, şu anda dünyada ucuz altın topluyorlar.


Temmuz ve ağustos aylarında 950-1000 lira Aralıkları korunacaktır. Dolar/TL kurunda 17-18 TL aralığı, gümüş gramda 10-11 lira aralığı devam edecek. Temmuz ve ağustos ayında çok bir şey beklememek gerekiyor. Elinde dolar sahip olan yatırımcısı parite prosedürü ile altın alırsa, ucuz altın alma ihtimaline sahip olacaklar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir