Kategoriler
Genel

PEKMEZ LİMON

Pekmez ve limon karışımı nasıl hazırlanır? Pekmez ve limon karışımının faydaları
Sinirden sindirim sistemine kadar bedeni yenileyen bu ikilinin karışımı nasıl yapılır? pekmez ve limon karışımı neye iyi gelir? İşte Pekmez ve limon karışımı hazırlanışı ve faydaları
Pekmez ve limon karışımı ne işe yarar?

 

Tatlı yeme isteğini azaltıyor. Aynı vakitte bedeni serbest radikallerden, yani zar’arlı maddelerden koruyor. Hem tatlı yeme isteğini azalttığı hem de kan dolaşımını süratlendirdiği amacıyla kilo vermek isteyenlere de destek olan pekmez-limon karışımı, daha uzun vakit aç olmama sağlıyor. Zayıflamak isteyenlere destek oluyor.

Pekmez ve limondan aldığı güçle bedene faydalarıysa sayfalara sığmayacak kadar çok üstelik Hazırlaması çok kolay…

Pekmez ve limon karışımı nasıl hazırlanır?

İstediğiniz rastgele bir pekmez türü: dut, üzüm, keçiboynuzu ya da karaduttan 2 yemek kaşığı kadar bir cezveye koyup üstüne yarım su bardağı su boşaltın ve karıştırın. Daha sonra taze sıkılmış yarım limon suyunu da ekleyip kaynatın. Ocaktan aldığınız bu karışım hafif ılıdıktan sonra amacıylaiz bu programlamayı ara vermeden 7 gün vakitsince sabah akşam birer bardak tüketerek yapınız. Bunun yanı sıra bir ikinci karışım ise bir yemek kaşığı zeytin yağına iki yemek kayığı pekmez koyarak bir kez pişirip ateşi kestikten sonra gene bir yemek kaşığı limon suyu ek edip karıştırıp tüketilebilir. Zeytinyağı tüketmek istemeyenler üsttekini yapabilir. Fakat vakitğen ilaç kullananlar evvel doktorlarına başvurmalı.


Pekmez ve limon karışımı faydaları
En büyük yararı k’ansızlığı bitirmesidir. Genellikle üzüm pekmezinden oluşturulan karşımın kandaki kan hücrelerinin miktarını artırmayı destekler.

Gribal hastalıklara karşı bağışıklığı yenileyen ve güçlendiren bu karışım derli toplu tüketildiğinde vücuttaki virüslerin tesirsiz duruma getirerek vücuttan atılmasını sağlar.

Günde iki bardak tüketildiğinde bedenin gereksinimi olan tatlı oranını karşılar. Böylece kilo vermek isteyenler amacıyla en uygun karışım durumuna gelir.

Hastalıklar namacıylaiyle boğazda yükselen kaşıntı ve öksürükler içersinde ilaç gibidir. Anında keserek rahat bir soluk almayı sağlar.

Sinir sistemindeki hücreleri yenileyerek gün boyu enerjiyi artırır. Hayat niteliğini artıran bu karışım geceleri de rahat bir uyku durumuna namacıyla olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir