Kategoriler
Genel

PERSONEL ALIMI

Kamu Personeli Olmak İsteyenler Gözlerini PTT’ye Çevirdi! PTT Personel Alımı Yapacak! Her yıl personel alımları yapan PTT, bu sene de personel alımı yaparak eksik kadrolarını tamamlayacak ve personel sayısını artıracak. PTT’de kamu personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin beklentilerinde artış meydana geldi.Bazı medya organları tarafından PTT’nin personel alımları ve kontenjanları ile ilgili yalnızca ilgi çekmek için yanlış haberler yapılmakta. Hatta PTT’nin 55 bin kişinin işe alacağına yönelik haberler yapılmaktadır. Ancak PTT tarafından böyle bir bilgi paylaşılmadı. Kamu kurumu kaç kişilik kadro açacağını henüz kamuoyu ile paylaşmadı.

Geçtiğimiz dönemlerde 5 bin kişi işe alan PTT, alım yaptığı zamanlar arasındaki sürenin artması sebebi ile bu alımında 5 bin kişi ya da daha fazla personel alımı yapabilir. PTT’nin son olarak yaptığı personel alımı yıllar önce yapılmıştı.

Yaz Sonunda İlan Açılabilir
Mayıs ayında yönetmelik yayımlayan PTT’nin kısa süre içerisinde personel alım ilanı yayımlaması bekleniyor. Dolayısıyla PTT’nin temmuz ya da ağustos aylarında personel alımına ilişkin bir ilan yayımlaması olası gözüküyor.

PTT bünyesinde çalışacak olan personel için KPSS şartı sunulurken, adayların en az 60 puan almış olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir