Kategoriler
Genel

PETROL ÇIKACAK

Türkiye 2023 senesine girmeye hazırlanırken ülkenin dört bir yerinde Petrol haberleri geliyor petrol üretimi 65 bin varil oranına çıktı ve her geçtiğimiz gün daha da artıyor İranda Irakta Milyonlarca varil petrol çıkarken Türkiye’de çıkmaması aslında akıl almaz bişeydi Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Erzurum’un Tekman eyaletinde petrol arama çalışmalarına başladı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den heyecanlandıran bir açıklama yaptı.

BELEDİYE BAŞKANINDAN PETROL AÇIKLAMASI GELDİ

TPAO, Tekman’da petrol sondajına başladı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, ‘Buradan müjde veriyorum, bakın müthiş petrol çıkacak’ dedi Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Erzurum’un Tekman eyaletinde sondaj kuyusu açarak, petrol arama çalışmalarına başladı.

Tekman ilçesi Taşkesen mevkiinde petrol arama çalışmaları büyük bir titizlikle sürdürülüyor. Döner (rotary) sondaj teknolojisi ile aşağı yukarı 60 bin hektarlık arazide derinliği maksimum 2,553 metre olacak şekilde ‘Taşkesen-1’ arama kuyusu açıldı. Kuyular ile sahadaki petrol rezervi ile ilgili net bilgiler elde edilecek. Arama çalışmalarında petrol ya da doğalgaz bulunması halinde kuyu üretime geçirilecek.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yaptığı açıklamada, “Bakın şu anda Tekman’da petrol sondajı yapılıyor. Buradan m’üjde veriyorum, bakın müthiş petrol çıkacağı verisini sizlere bildirmek istiyorum dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir