Kategoriler
Genel

PETROL

Petrolü 30 dolar ucuza satmaya başladılar!
İngiliz The Spectator dergisi, yaptırımlar karşısında ağır vuruş olan Rusya’nın Brent petrolü varil başına 30 dolar altında sattığını yazdı.
İngiltere’de yayın yapan The Spectator dergisi, Rus Brent petrolünün yaptırım baskısı altında şu an varil başına 30 dolar indirimle satıldığını belirterek, “Hindistan ve Çin, Batı’nın Rusya’dan almayı red’dettiği rastgele bir miktarda petrolü basitçe silip süpürebilir” diye yazdı.

 

Yazıda, Hindistan ve Çin’in verilen desteğin Batı’nın Rusya’ya yönelik yaptırımlarını tesirsiz duruma getireceği uyarısı yapıldı.

Makalede, “Umulduğu gibi çalışmayan Rusya karşıtı yaptırımlar, Batı’nın kendi ekonomik gücünü ne kadar abarttığını gösteriyor” iddasına da yer verildi.

Yazıda, “Avrupa, Rus petrolünün alımını azaltmış olsa da, hala gazını satın alabilmek zorunda. Hem de Rusya’yla ticareti boykot etmeyen iki büyük oyuncuyu var: Hindistan ve Çin. Ukrayna’daki ope’rasyonun başlamasından sonra Hindistan, Rusya’dan altı milyon varil petrol satın alabilmek amacıyla yeni sözleşme imzaladı. Bu, 2021’in tamamında satın aldığının yarısı. Peki Neden? Çünkü Rus petrolü varil başına 30 dolar indirimle satılıyor. Hindistan ve Çin birlikte, Batı’nın Rusya’dan almayı reddettiği rastgele bir miktarda petrolü basitçe silip süpürebilir” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.